Громади будуть залучені до реалізації держстратегії регіонального розвитку

Громади будуть залучені до реалізації держстратегії регіонального розвитку

Децентралізація
Укрінформ
Регіони та громади мають розпочати підготовку проектів реалізації програм регіонального розвитку.

Це передбачено планом заходів з реалізації другого етапу Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, який уряд прийняв на засіданні 12 вересня.

Про це сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода, повідомляє портал "Децентралізація". 

«Вже зараз регіонам доцільно розпочинати роботу з підготовки проектів, спрямованих на реалізацію програм регіонального розвитку. Метою таких проектів має стати  підвищення конкурентоспроможності українських регіонів, розвиток регіональної та місцевої економіки на основі ефективного використання власного потенціалу та конкурентних переваг, формування сприятливого інвестиційного середовища. Ми очікуємо якісних проектів з інноваційними рішеннями», - зазначив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Так, 12 вересня 2018 року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 733 «Деякі питання реалізації у 2018-2020 роках Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», якою, зокрема, затвердив План заходів на 2018-2020 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року. Постанова передбачає ряд заходів центральних органів виконавчої влади, що мають безпосередній вплив на регіональний розвиток, та заходи місцевого значення, які спрямовані на розвиток окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Також цим рішенням уряд схвалив розроблені Мінрегіоном сім програм регіонального розвитку: Інноваційна економіка та інвестиції; Сільський розвиток; Розвиток туризму; Розвиток людського потенціалу; Загальноукраїнська солідарність; Розвиток депресивних територій; Ефективне управління регіональним розвитком.

Читайте також: На Хмельниччині Славутська ОТГ протестувала роботу мобільного ЦНАПу

Прийняття плану заходів дозволить вже найближчим часом отримати черговий транш секторальної бюджетної підтримки в рамках Угоди між урядом України та Європейським Союзом про фінансування Програми підтримки секторальної політики - "Підтримка регіональної політики України".

До розроблення плану заходів та програм регіонального розвитку були залучені експерти Програми «U-LEAD з Європою», всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні, Київська міська державні адміністрації.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-