У Дніпрі обговорили подолання проблеми гендерної нерівності

У Дніпрі обговорили подолання проблеми гендерної нерівності

Фото
Укрінформ
Іванна Климпуш-Цинцадзе позитивно оцінила факт розширення на обласному рівні мережі радників з гендерних питань, зазначивши, що наступним кроком буде переведення цих радників на штатні посади.

Про це віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України сказала під час першої регіональної наради з питань пріоритетів гендерної політики у Дніпрі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За останні 1,5 роки роботи тема гендерної політики - на порядку денному уряду та міністерств. Зокрема, Мінфін вперше інтегрував гендерне бюджетування у Стратегію управління державними фінансами. Свою стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти розробило Міносвіти. Активізували роботу з протидії та запобігання домашньому насильству й МВС та Нацполіція», - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр переконана, що такі регіональні заходи мають на меті поглиблювати локалізацію, тобто відображення державної гендерної політики в обласних стратегіях, програмах, планах з врахуванням особливостей кожної області. Локалізація надзвичайно важлива в контексті децентралізації і є її невід’ємною частиною.

Регіональна нарада з питань пріоритетів гендерної політики / Фото: М'якшиков Микола, Укрінформ

Читайте також: Клімкін — про гендерний аудит: Ми не збираємося гратися в арифметику, хочу ідей

Вона також позитивно оцінила факт розширення на обласному рівні мережі радників з гендерних питань, зазначивши, що наступним кроком буде переведення цих радників на штатні посади.

Климпуш-Цинцадзе поінформувала про нещодавно ухвалені урядом два комплексні документи, успіх реалізації яких передусім буде залежати від якості виконання та серйозності підходу саме на місцевому рівні. Це Національний план дій з виконання Резолюції Радбезу ООН «Жінки, мир, безпека» до 2020 року та Національний план дій до 2021 року з виконання рекомендацій Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. «Гармонізація та включення цих документів у обласну та місцеву політику – необхідний крок до локалізації», - зазначила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

У першій регіональній нараді з питань пріоритетів гендерної політики також взяли участь заступники профільних міністерств, представники органів місцевої влади, експертів і тренерів із громадських та міжнародних організацій, які адвокатують тему рівності чоловіків і жінок та протидії насильству.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-