В Тетіївській ОТГ реалізують проект

В Тетіївській ОТГ реалізують проект "Цифрова громада"

Децентралізація
Укрінформ
В Київській області в Тетіївській міській об'єднаній територіальній громаді реалізують проект "Цифрова громада", який допоможе підвищенню ефективності у сфері обліку та управління активами.

Про це на прес-конференції в Укрінформі розповів голова Тетіївської громади Руслан Майструк.

"Тетіївська міська об'єднана територіальна громада стала переможцем конкурсу "Цифрова громада", які проводився в рамках Програми “U-LEAD з Європою”. Ми отримали програмне забезпечення, яке нам поставляє компанія Global GIS, і за допомогою цього ми можемо мати базу реєстрів всіх земель, які є на території громади... Це дає можливість створити реєстр всіх земельних ділянок і володіти інформацією по кожному клаптику землі. Також в цій програмі можна використовувати аспекти архітектурно-будівельного кадастру і різних мереж, які проходять по території громади. І також її можна використовувати в сільському господарстві. Це дасть змогу нам краще працювати і з інвесторами", - розповів Руслан Майструк.

Як уточнив на прес-конференції технічний директор компанії Global GIS Віталій Біленков, цей інструмент може використовуватися для прийняття ефективних управлінських рішень, оскільки дозволяє централізоване зберігання актуальних картографічних даних, враховувати та об'єднувати різноманітні дані, а також швидко додавати потрібну інформацію. Також ця система поєднана з комплексною базою даних документів Містобудівного кадастру, з різноманітними інформаційними системами, такими як С1 чи CRM.

"Основна мета цього проекту: в процес цифровізації повинні бути включені всі, починаючи від ОТГ і закінчуючи всіма фахівцями і всіма жителями. Тоді ця система буде працювати", - наголосив Біленков.

Зокрема, впровадження такого проекту дасть можливість прослідкувати майнові права на кожну окрему земельну ділянку, отримати інформацію стосовно договорів оренди на земельні ділянки, а відтак і інформацію про сплату орендної плати тощо.  

За словами голови Тетіївської ОТГ, після об'єднання громада отримала можливість реалізації ще низки проектів.  Громада перемогла також в конкурсі "Енергоефективність громад II",  організованому Програмою  "U-LEAD з Європою". Завдяки реалізації низки проектів з енергоефективності громада планує впровадити енергомоніторинг, ввести облік всіх ресурсів, що дасть змогу не тільки їх ефективного використання, а й збереження.

Також, громада є учасником ініціативи "Угода мерів", започаткованої Європейським союзом, і в межах цієї угоди взяла на себе зобов'язання  зменшити  викиди  СО2 в атмосферу. Так, за словами Майструка, зараз в громаді виділено земельну ділянку,  на якій буде  висаджено  понад 120  саджанців  павловнія.

"Це дуже перспективна  рослина, вона вбирає всі викиди СО2 з атмосфери  і виділяє дуже багато кисню. Ще один позитивний момент - вона може  використовуватися як паливо, оскільки  швидко  росте, за 5 років може вирости до 5 метрів, і ії можна  використовувати як біопаливо", - розповів Майструк.  

Серед інших проектів громади він назвав розробку плану енергетичного розвитку ОТГ з прив'язкою до змін клімату.  Планується перевести все вуличне освітлення на ЛЕД-лампи, що також сприяє енергозбереженню.  

Окрім цього в громаді планується протягом року розмістити на 70 га сонячну електростанцію. Зараз проводиться технічна оцінка проекту, розробка необхідної документації. В подальших планах громади  після запуску сонячної електростанції  --  створення потужностей  монтажу сонячних модулів. Загалом,  за словами Майструка, передбачається створення понад 100 робочих місць.  

Читайте також: У Семенівській ОТГ відбулося свято "Веселої мудрості"

Голова Тетіївської ОТГ повідомив, що з минулого року бюджет громади зріс з 23 млн грн (бюджет міської ради) до 165 млн грн з урахуванням всіх субвенцій. Тетіївська міська об'єднана територіальна громада разом з містом Тетіїв включає 19 населених пунктів, в громаді проживає біля 22 тисяч  мешканців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-