У Семенівській ОТГ відбулося свято

У Семенівській ОТГ відбулося свято "Веселої мудрості"

Децентралізація
Укрінформ
На малій батьківщині класика української байки Леоніда Глібова у селищі Семенівка Полтавської області відбулося присвячене йому свято "Веселої мудрості".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як і 28 років тому, коли цей культурно-мистецький захід започаткувала місцева громада для вшанування свого видатного земляка, нині тут декламували його найпопулярніші твори, співали, танцювали, розігрували театралізовані сценки на імпровізованих майданчиках, частували всіх охочих смачнющими стравами української кухні з особливими "семенівськими витребеньками".

Проте, є й істотна відмінність від попереднього періоду — у Семенівській ОТГ не приховують амбіції підвищити планку локального осіннього дійства до національного рівня.

“З того часу, як ми стали об'єднаною територіальною громадою і змогли ефективніше розв'язувати наші соціальні, економічні, побутові і взагалі будь-які проблеми, з'явилася віра в те, що нам по силах здійснити заповітну мрію Семенівки - вивести свято "Веселої мудрості" на національний рівень. Потенціал і резерви маємо. І найкраще підтвердження сам захід. Його масштаб уже не вписується у локальні рамки”, - розповіла голова Семенівської ОТГ Людмила Мілошевич.

Читайте також: Тридцять ОТГ отримають технічну підтримку з енергетичного менеджменту

Дійсно, незважаючи на примхливу дощову днину, розбита на сектори святкова галявина майже вся заповнена людьми. Далеко не всі тут з Семенівки. Нерідко зустрічаються харків'яни, полтавці, кияни. Є гості з західних областей, у тому числі, з найзахіднішої Закарпатської. Приваблює неповторний місцевий колорит, можливість не тільки подивитися, а й долучитися до численних танцювальних і пісенних гуртів, підняти чарку козацької настоянки, поласувати пампушками, галушками, варениками, кручениками і десятками інших кухарських шедеврів. Таке і на тлі знаменитого Сорочинського ярмарку не програє!

“Ініціативи Семенівської ОТГ завжди вражають своєю неординарністю. Наприклад, на відміну від інших громад Полтавщини, семенівці в першу чергу сконцентрувались на надзвичайно важливому напрямі - підтримці літніх людей. Залучили з різних джерел кошти і спорудили для них перший в Україні Будинок захищеної старості, здатний забезпечувати опіку і догляд за старенькими на гідному рівні. Упевнена, що і наступні ініціативи Семенівська ОТГ реалізує з притаманним їй баченням перспективи, застосуванням креативних підходів”, - зазначила на святі "Веселої мудрості" Ірина Балибіна, директор Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Сергій Пустовіт / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-