На Київщині 17 об'єднаних громад очікують призначення виборів

На Київщині 17 об'єднаних громад очікують призначення виборів

Децентралізація
Укрінформ
У Київській області з початку старту реформи місцевого самоврядування створено лише 10 ОТГ, у 17 об'єднаних тергромадах очікують рішення ЦВК про призначення виборів.

Про це на прес-конференції в Укрінформі 10 вересня сказав Олег Любімов, директор Київського Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), створеного за сприяння Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.

"На сьогоднішній день Київська область, на жаль, займає одне з останніх місць у рейтингу створення ОТГ в Україні. ...На превеликий жаль, за три роки, відколи стратувала реформа органів місцевого самоврядування, децентралізація, в Київській області створено лише 10 об'єднаних територіальних громад.  Десята, Ржищевська, створилася буквально декілька днів тому. ...Таким чином станом на сьогодні в Київській області є де-факто 10 об'єданих територіальних громад, крім того ще близько 17 громад очікують рішення ЦВК щодо призначення виборів та позитивного висновку від Київської ОДА", - повідомив Любімов.

Також, за його словами, найближчим часом Київська облдержадміністрація має надати позитивний висновок стосовно Бучанської об'єднаної територіальної громади. Ця громада, а також нещодавно утворена Ржищевська, основою створення має місто обласного значення. А відповідно до змін, які внесла Верховна Рада в закон щодо добровільного об'єднання громад, в такому випадку не потрібно проводити вибори, достатньо згоди навколишніх населених пунктів, які мають об'єднатися, міської ради, а також висновок облдежрадміністрації.   

Олег Любімов зазначив, що причин повільного процесу об'єднання громад Київській області є декілька. Зокрема, це нерозуміння деякими міськими головами переваг та можливостей об'єднання, протидія чиновників на районному, місцевому рівні через побоювання втрати статусу. А також певні негативні дії окремих чиновників Київської ОДА, коли до документів громад, що хочуть об'єднатися, висуваються вимоги, не прописані в жодному нормативному чи законодавчому документі. Окремо він наголосив, що невизначеність з виборами в об'єднаних тергромадах, оголошення яких у серпні заблокувала ЦВК, також не сприяє бажанню громад об'єднуватися. Оскільки громади не розуміють доцільності розпочинати і доводити до завершення процес об'єднання, якщо не відомо чи відбудуться вибори в ОТГ. 

З цього приводу, як наголосив Любімов, велике значення має позиція Президента України, яку він висловив стосовно виборів в ОТГ та необхідності провести їх в цьому році.

"Ми сподіваємося, що Президент візьме під власну опіку процес призначення виборів в ОТГ, і нарешті буде розблокована реформа в Україні", - сказав він.

Водночас очільник Київського ЦРМС наголосив, що ОТГ отримують багато інструментів для розвитку своїх територій, і можуть вирішити широкий спектр проблем, які не вирішувалися в окремих населених пунктах  роками. Зокрема, це можливість залучати позабюджетні кошти з різних програм міжнародної технічної допомоги, з фонду інфраструктурної субвенції з державного бюджету, з Державного фонду регіонального розвитку.

Читайте також: У Семенівській ОТГ відбулося свято "Веселої мудрості"

Окрім цього, підтримку та допомогу надає і Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за сприяння Програми "U-LEAD з Європою" в частині підговки фахівців, консультативної підтримки, проведення різноманітних програм та тренінгів та навчальних візитів і успішних ОТГ в Україні, і за кордон, в Польщу. Так за майже рік роботи Київського ЦРМС, з листопада 2017 року, учасниками таких заходів стало більше 1000 представників посадових осіб місцевого самоврядування, потенційних  та вже створених ОТГ, депутатів, активістів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-