На Дніпропетровщині вдруге проведуть форум «Ярмарок добросусідства»

На Дніпропетровщині вдруге проведуть форум «Ярмарок добросусідства»

Децентралізація
Укрінформ
На Дніпропетровщині вдруге проведуть регіональний форум «Ярмарок добросусідства», де назвуть кращі проекти ОТГ.

Регіональний форум «Ярмарок добросусідства», на якому будуть обрані кращі проекти, реалізовані в 2018 році в громадах Дніпропетровщини, вже вдруге проведе Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування разом з обласною держадміністрацією та обласною радою.

Про це 29 серпня під час Дня відкритих дверей у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування, організованого за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, розповіла його директор Олена Тертишна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У цьому році ми проводимо форум регіонального розвитку «Ярмарок добросусідства» по проектах, які були впроваджені громадами і реалізовані у всіх 12 сферах Стратегії децентралізації Дніпропетровщини. На сьогодні вже подано 128 проектів», - зазначила Тертишна.

Вона зауважила, що кожна громада може подати необмежену кількість проектів. Але лише до 3 вересня, вже на наступний день розпочинається відкрите голосування на спеціально створеній сторінці у соціальній мережі Facebook.

З усіх проектів у кожній сфері буде обрано по три з кращих. Потім з них буде відібрано п’ять найкращих, і вже серед них 26 вересня визначать три тих, які стануть переможцями «Ярмарки добросусідства».

За словами Тертишної, мета форуму – обмінятись досвідом та продемонструвати кращі практики місцевого розвитку в умовах децентралізації.

«Ми вирішили, що цього року про наші реалізовані проекти має дізнатись якомога більше людей. Тому вирішили вдатися до інтернет-голосування, запросили до журі директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіана Файгеля, керівника Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксану Гарнець, першого заступника міністра регіонального розвитку України В’ячеслава Негоду, і вони вже погодилися», - сказала Тертишна.

Вона додала, що на основі цьогорічних проектів будуть розроблені кейси кращих практик, які передадуть новим громадам, як досвід, який можна застосовувати у своїй роботі.

На ярмарок приїдуть також представники інших областей, зокрема делегації з об’єднаних територіальних громад Вінницької та Сумської областей.

Як нагадала Тертишна, торік на регіональний форум «Ярмарок добросусідства», який проводився Центром на виконання розробленої ним Стратегії децентралізації Дніпропетровщини, презентували проекти в громадах по 5-ти напрямках, які розвиваються найбільш потужно: сфера освіти, сфера цивільного захисту, охорони здоров'я, соціального захисту та надання адміністративних послуг населенню. У ньому взяли участь 52 реалізованих проекти. Серед них: забезпечення житлом лікарів жителів громад, будинки милосердя, соціальні автобуси і багато іншого. Цього року також дуже багато яскравих проектів, але, щоб не лобіювати когось окремо, директор ЦРМС не назвала їх.

Наразі 53% площі Дніпропетровської області вже охоплені об'єднаними територіальним громадами. Тут створено 61 ОТГ.

Читайте також: В Космацькій ОТГ створили Раду підприємців, яка візьметься за місцевий бюджет

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Дніпропетровський ЦРМС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-