За три роки передплата газет і журналів скоротилася майже на третину

За три роки передплата газет і журналів скоротилася майже на третину

Укрінформ
В Україні за останні три роки передплата друкованих газет і журналів скоротилася на 27% - із 11,3 мільйонів примірників до 8,3 млн.

Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Зокрема, за підсумками передплатної кампанії на друге півріччя 2018 року тиражі газет і журналів скоротилися до рівня 95% від показників на 1 січня поточного року, зазначили в НСЖУ з посиланням на інформацію, отриману від ПАТ «Укрпошта». Загальний обсяг друкованих ЗМІ за поштовою доставкою передплатникам в Україні становить близько 8,3 мільйони примірників.

В НСЖУ вважають, що друкований інформаційний простір постійно скорочується через відсутність державної політики підтримки друкованої преси та непартнерське ставлення ПАТ «Укрпошта»до редакцій.

“Постійне зростання поштових тарифів на доставку друкованих ЗМІ і скорочення мережі «Укрпошти» цілком очевидно призводять до відмови українців від читання газет. Захистити українські газети і право громадян на доступ до друкованого слова може лише реалізація притомної державної інформаційної політики. Адже ганьбою є те, що за останні три роки ринок передплати в Україні скоротився на 3 мільйони примірників, тобто на 27%”, - наголосив Томіленко.

Відповідно до даних ПАТ «Укрпошта», станом на 1 липня 2015 року в Україні тираж видань за передплатою становив 11,3 млн. Відтоді тиражі постійно лише скорочувалися і досягали наступних показників падіння - менше 11 млн примирників - у першому півріччі 2016 року (10,6 млн), менше 10 млн примирників – у другому півріччі 2017 року (9,6 млн) та менше 9 млн примирників – у першому півріччі 2018 року (8,6 млн).

Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ «Сьогодні Мультимедіа», член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко вважає, що падіння тиражів, особливо у місцевих видань, викликано тарифною політикою «Укрпошти» на тлі вкрай поганої якості доставки.

“Такі темпи падіння, з огляду на заплановане підвищення вартості послуг «Укрпошти», відсутності стратегії розвитку послуги з передплати, вкрай неякісну та несвоєчасну доставку і можливе переведення великої кількості (до 4 тис.) поштових відділень у формат так званих точок присутності (фактичне закриття), дають підстави прогнозувати падіння тиражів за результатами річної передплати на 2019 рік не менш ніж на 15% до поточного рівня”, - сказав Охріменко, додавши, що за помірно-оптимістичними формулюваннями «Укрпошти» криється справжня катастрофа на ринку передплати.

Читайте також: Законопроект про блокування сайтів доопрацюють – депутат

Відтак, як наголошується в повідомленні, Національна спілка журналістів України продовжує наполягати на запровадженні урядового мораторію на поштові тарифи на доставку газет (їх фіксації на рівні доставки з 1 липня 2018р.). Зазначається, що “відповідне звернення НСЖУ до Кабінету міністрів надійшло у червні, але його реалізація блокується Міністерством інфраструктури України”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-