На горі Піп Іван українці та поляки відзначили 80-річчя обсерваторії

На горі Піп Іван українці та поляки відзначили 80-річчя обсерваторії

Фото
1918
Укрінформ
Більше 50 українців та поляків піднялися на гору Піп Іван в Івано-Франківській області, щоб відзначити 80-річчя астрономічно-метеорологічної обсерваторії, відомої також під назвою Білий слон, яка працює на цій вершині.

Про це повідомляє прес-служби Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

«На вершині гори Піп Іван відбулися урочистості, присвячені ювілею астрономічно-метеорологічної обсерваторії. Недивлячись на несприятливі погодні умови, більше 50 гостей ювілею змогли підкорити 2028 метрів, аби побачити на власні очі Білого слона. Імпровізаційну сцену було влаштовано біля центрального входу у будівлю. Саме тут 80 років тому було перерізано стрічку і відкрито унікальний астрономічно-метеорологічний осередок, у якому було встановлено найсучасніше на ті часи обладнання та працювали відомі польські вчені», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, учасники святкування отримали пам’ятні сувеніри.

Читайте також: На Прикарпатті готують "Галицьке лицарство"

Астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині гори Піп Іван має умовну назву Білий слон. Ця споруда, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря), діяла в 1938—1941 рр. Площа приміщень будівлі становить 554 кв.м.

У 2002 році в Яремче була створена Наукова рада з питань відновлення обсерваторії. У травні 2012 р. стало відомо, що Міністерство культури Польщі виділяє 70 тисяч доларів на відновлення споруди обсерваторії. Виділення коштів заплановано в рамках грантової програми, партнером якої є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Фото: pnu.edu.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-