У

У "Вервольфі" під Вінницею шукатимуть підземні приміщення

Укрінформ
На території ставки Гітлера «Вервольф», розташованій поблизу Вінниці, за допомогою георадарних досліджень шукатимуть ймовірно існуючі підземні приміщення.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.

«Будемо шукати те, що, можливо, залишилось під землею. Попередньо є версії, що там існують штучні пустоти, створені людиною, десь глибиною до 15-17 метрів. Хочемо поставити крапки над «і» в суперечках з приводу того, чи були підземні споруди у «Вервольфі» і чи збереглися їхні залишки», - повідомила Висоцька.

За її словами, наразі керівництво Вінницького обласного краєзнавчого музею, до складу якого входить розташований на території ставки Гітлера «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму», готує листи до Міністерства культури про отримання дозволу на здійснення георадарних досліджень. Вони будуть проводитись ТОВ "Інститут прикладних проблем екології геофізики та геохімії".

«Ми з ними вже мали попередню розмову і зараз готуємо програму досліджень, щоб десь на вересень, на осінь можна було їх розпочати. «Добро» влади ми отримали, фінансування нам пообіцяли», - сказала директор музею.

Наразі точна вартість дослідницьких робіт іще не відома. Орієнтовно на георадарні дослідження території «Вервольфу» знадобиться від 60 до 100 тисяч гривень.

Читайте також: Польський закон про ІНП: "історичні" рекорди заради геополітичних інтересів

Як повідомляло агентство, об'єкт «Вервольф» - був ставкою Адольфа Гітлера (Fuhrerhauptquartiere, скорочено FHQ) на східному фронті. Цей об’єкт розташований неподалік сіл Коло-Михайлівка і Стрижавка Вінницького району. Ставка була побудована приблизно за 8 км на північ від Вінниці, праворуч від шосе Вінниця-Житомир, на ділянці лісу завдовжки близько 2,5 км і завширшки 300 м. Будівництво, замасковане під зведення військового санаторію, тривало у два етапи, з 1941 по 1943 роки. Гітлер приїздив до своєї ставки тричі.

Нацисти підірвали «Вервольф» у березні 1944 року, відступаючи під натиском радянських військ.

У 2011 році тут було створено філію Вінницького обласного краєзнавчого музею – «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-