У Чернігові можуть назвати площу на честь Левка Лук’яненка

У Чернігові можуть назвати площу на честь Левка Лук’яненка

Укрінформ
У Чернігові міський голова Владислав Атрошенко пропонує одній із площ присвоїти ім’я Левка Лук’яненка.

Про це повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.

"Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко запропонував площу в районі "5 кутів" назвати на честь Левка Лук’яненка", - йдеться у повідомленні.

Мер вважає, що "5 кутів" - це просто народна назва, а фактично та площа не називається ніяк. Тому її треба облаштувати, організувати там круговий рух і відновити дорожнє покриття, надати належного вигляду адмінбудівлі Облспоживспілки і офіційно назвати.

Атрошенко дав доручення визначитись із цим питанням та за відповідною процедурою провести громадські слухання.

Як відомо, Герой України Левко Лук’яненко, з яким сьогодні прощається Україна, народився на Чернігівщині в селі Хрипівка Городнянського району Чернігівщини.

7 липня стало відомо, що Левко Лук'яненко потрапив до реанімації клінічної лікарні "Феофанія". Того ж дня він помер.

Лук'яненко був співзасновником Української гельсінської групи і автором Акта проголошення незалежності України.

Читайте також: Порошенко у Володимирському соборі попрощався з Левком Лук’яненком

Лук'яненко був першим послом України в Канаді, а потім народним депутатом Верховної Ради чотирьох скликань. Ушанований званням Герой України.

Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив його до розстрілу, проте через 72 доби Верховний суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Покарання відбував у Мордовії.

У 1976 році Левко Лук'яненко вийшов на свободу і став одним із засновників Української гельсінської групи. У наступному році він був знову заарештований і засуджений до 10 років тюремного ув'язнення і 5 років заслання.  У 1988 році Левко Лук'яненко був помилуваний, звільнений із заслання. Таким чином він провів 26 років свого життя в ув'язненні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-