У Львові вшанували пам`ять розстріляних фашистами професорів

У Львові вшанували пам`ять розстріляних фашистами професорів

Відео
Укрінформ
Пам`ять професорів, розстріляних фашистами у липні 1941 року на Вулецьких пагорбах у Львові, вшанували представники громад обласного центру та польського міста Вроцлава.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Львівський університет у період між війнами був славним закладом. Філософи, математики, які тут працювали, були лідерами європейської науки. Багато із них було тут замордовано. Пам’ятник своєю символікою говорить:  «Не вбивай!»", - зазначив після покладання квітів до пам`ятника розстріляним вченим мер Вроцлава Рафал Дуткевич.

За його словами, цей пам’ятник є знаком дружби між українцями й поляками. Саме Вроцлав допоміг Львову у спорудженні монумента, основна  ідея якого – це арка з каменю та десяти кубів з римськими цифрами, які символізують десять заповідей Божих, причому куб з цифрою «V» («Не убий») порушений.

Читайте також: У Вроцлаві перехрестя назвали іменем генерала УНР Безручка

На початку липня 1941 року нацисти арештували 21 професора вищих навчальних закладів Львова, а також їх рідних – усього 52 людини. Усі вони були поляками за походженням. Після коротких допитів, проведених в одному з корпусів Львівської політехніки, 4 липня арештованих вивели на узгір'я Вулецьких пагорбів до заздалегідь викопаної ями та розстріляли.  Меморіал споруджено саме на цьому місці.

Відео: Андрій Андрух

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-