Сумські машинобудівники влаштували «голодну ходу» через зарплатний борг

Сумські машинобудівники влаштували «голодну ходу» через зарплатний борг

Укрінформ
Близько півтисячі працівників ПАТ «Сумське НВО» влаштували у вівторок «голодну ходу» центром міста, вимагаючи виплати 7-місячного зарплатного боргу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Заборгованість із заробітної плати сягнула 7 місяців, і керівництво підприємства обіцяє віддати частину заробітку за грудень лише ближче до другої декади липня. Люди доведені до відчаю», - зазначив на мітингу голова незалежної профспілки підприємства Валерій Шерешенюк.

Крім того, за його словами, нині готується звільнення близько 800 працівників.

Сумський міський голова Олександр Лисенко, який вийшов до учасників мітингу, заявив, запропонував обговорити план подальших дій разом з ініціативною групою заводчан. За підсумками перемовин він прийняв рішення у вівторок на 15 годину скликати сесію міськради, запросивши на неї керівництво підприємства, аби воно повідомило, яким чином планує розраховуватися з людьми.

Читайте також: Гройсман доручив розібратися із зарплатними боргами шахтарям

Цей пункт разом із вимогою негайно виплатити зарплату внесено до резолоюції мітингу. Також у ній міститься вимога притягнути до відповідальності осіб, з вини яких у понеділок, 25 червня, страйкарів не пустили на територію підприємства.

Резолюцію вирішено направити як керівництву міста й області, так і до правоохоронних органів.

Як повідомлялося, 25 червня керівництво ПАТ «Сумське НВО» прийняло рішення про перехід підприємства у режим оплачуваних простоїв з 25 червня по 6 липня 2018 року. Однак офіційного наказу щодо цього, за словами керівництва незалежної профспілки, не було.

Побоюючись, що їх можуть звільнити з роботи за прогули, люди намагалися вранці 25 червня потрапити на територію підприємства, але їх не пропустила охорона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-