Гройсман доручив розібратися із зарплатними боргами шахтарям

Гройсман доручив розібратися із зарплатними боргами шахтарям

1069
Ukrinform
Прем'єр доручив профільним відомствам напрацювати рішення щодо погашення заборгованості із виплати зарплати шахтарям, а також повідомив, що ініціюватиме перевірку усієї державної вугільної галузі.

Про це він сказав на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Розумію, що самі шахтарі ні в чому не винні, а на їхніх проблемах можуть спекулювати. Я розумію, що хлопці мають отримувати заробітну плату, і тому є доручення Мінфіну спільно з Міністерством енергетики внести пропозиції уряду, яким чином у рамках бюджету це можна збалансувати та хлопцям виплатити заробітну плату», - сказав Гройсман.

За його словами, проблему цього розу буде вирішено, але тут є певні питання. «У мене немає друкарського верстату. І в минулому та позаминулому році ми підставляли своє плече, але я наголошую, що у самій вугільній промисловості є багато питань, я маю на увазі у державному секторі», - сказав прем'єр-міністр.

Він зазначив, що буде ініціювати перевірки усієї державної вугільної промисловості. «У мене є небезпідставні дані про те, що не все доходить до бюджету і не все доходить до шахтарів. Ми запропонуємо варіанти як глибинно вивчити цю проблему, так щоб залучити громадськість, експертів», - зауважив Гройсман.

Читайте також: Шахтарі під Кабміном вимагають виплатити борги із зарплати

У середу під Кабміном близько півсотні шахтарів вимагали погашення заборгованості із виплати зарплати. Учасники акції стукали касками об бруківку із вигуками «Зарплату!». «Ми вимагаємо виплати заробітної плати шахтарям, які працюють на державних підприємствах. У середньому заборгованість становить за 2-3 місяці. Це такі підприємства як «Селидіввугілля», «Красноармійськвугілля», «Лисичанськвугілля», - сказав учасник акції Дмитро Зеленин.

Напередодні, 19 червня, близько двох сотень працівників вугільної промисловості під Верховною Радою вимагали ухвалення законопроекту №8362, яким пропонується збільшити видатки держбюджету на 2018 рік за програмою «Здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування сектору вугільної промисловості» на 2800 млн грн. За даними Незалежної профспілки гірників, заборгованість із зарплати перед шахтарями державних вугледобувних підприємств становить 761,1 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-