На Вінничині тергромада судиться за 500 га землі з аграрним університетом

На Вінничині тергромада судиться за 500 га землі з аграрним університетом

Укрінформ
Територіальна громада  села Агрономічне Вінницького району веде в судах боротьбу за майже 500 га землі, які намагається забрати Вінницький національний аграрний університет. 

Майже 500 га землі села Агрономічне на Вінничині стали предметом судових спорів 

Про це в Укрінформі на прес-конференції заявив сільський голова с. Агрономічного Олег Шулікін та громадські активісти.

“Аграрний університет стверджує, що це його землі. 26 червня справа слухатиметься у Верховному Суді України. Ця територія увійшла до генерального плану села у 2015 році, який через рік затвердила Вінницька районна рада. В аграрного університету немає підстав вважати ці землі своїми”, - розповів сільський голова.

За його словами, земельні наділи сільська громада планувала виділити під забудову місцевим мешканцям, щоб залишалися жити та працювати у селі, а також учасникам АТО, яких у  Агрономічному - 70 осіб, а також виділити частину землі Донецькому університету, який передислокувався до Вінниці. 

Читайте також: Зубко анонсував формульний підхід до підтримки ОТГ державою

Громадські активісти вважають, що полювання на землі села пов'язані із його розташуванням поблизу Вінниці. Стверджують, що на місцеву владу здійснюється тиск.

“Владна еліта хоче забрати собі цю землю. Але ж децентралізація передбачає і повноваження територіальних громад, як тільки ми намагаємося заявити про них, створити життєздатну громаду, як тільки почався розвиток, змушують віддати землю”, - говорить громадський активіст Сергій Чернишук.

За словами сільського голови, від роботи відволікають судові засідання.

“У квітні було 28 судових засідань, у травні - 15. Громаду просто хочуть закидати судовими процедурами, тяжбами”, -  вважає Шулікін.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-