Міні-ГЕС на Закарпатті знищать рибу - експерти

Міні-ГЕС на Закарпатті знищать рибу - експерти

991
Ukrinform
Будівництво міні-ГЕС на річках Боржава, Тересва, Латориця, Шопурка в Закарпатській області негативно вплине на навколишнє природне середовище і, зокрема, призведе до зниження рибопродуктивності річок. 

Про це йдеться в листі Державного агентства рибного господарства України на адресу Закарпатської облдержадміністрації, який оприлюнено на сайті ОДА. 

“У закарпатських річках Боржава, Тересва, Латориця та Шопурка, де інвестори планують будувати каскади міні-гідроелектростанцій, є рідкісні, зникаючі та занесені до Червоної книги України види риб, у тому числі харіус європейський, лосось дунайський, ялець звичайний, ялець-андруга, пічкур-дунайський тощо. Гідробудівництво на ріках – це потужний зовнішній фактор, який кардинально впливає на екологічний стан водотоків та призводить до  зникнення умов існування видів, занесених до Червоної книги України.

Читайте також: У Торецьку руйнується дамба, де зберігається 270 тонн хімвідходів

Отже, будівництво міні-ГЕС на річках негативно вплине на навколишнє природне середовище, призведе до зниження рибопродуктивності, погіршення видового складу іхтіофауни та виснаження рибних запасів, у тому числі рідкісних, зникаючих, занесених до Червоної книги України риб”,  - йдеться в листі. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-