Великі світлини маленьких місць: Зубко нагородив переможців конкурсу

Великі світлини маленьких місць: Зубко нагородив переможців конкурсу

Децентралізація
Укрінформ
У Києві підбили підсумки фотоконкурсу “Великі світлини маленьких місць: моя громада – наше майбутнє”.

У Києві у п’ятницю пройшла урочиста церемонія підбиття підсумків та нагородження переможців національного фотоконкурсу “Великі світлини маленьких місць: моя громада — наше майбутнє”, який було організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, церемонія нагородження зібрала не лише переможців, а й багатьох очільників їхніх громад, які отримали нагоду обговорити реформу децентралізації з людиною, яка опікується нею на центральному рівні – віце-прем’єр-міністром -міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадієм Зубком. Він особисто привітав кожного, хто потрапив у фінал конкурсу, та нагородив учасників пам’ятними призами. 

“Серед бурхливих подій цього тижня, коли приймаються дуже важливі закони, сьогоднішня подія є не менш важливою тому, що вона — про майбутнє. В рамках реформи децентралізації усі об’єднані навколо однієї простої ідеї — зробити абсолютно іншу якість життя в наших громадах, показати  абсолютно іншу перспективу для наших людей в громадах, де можна якісно навчатися, працювати і найголовніше — будувати своє майбутнє життя”, - заявив під час церемонії Зубко.

Він підкреслив, що для України важливо показувати позитивні моменти “не лише з слів політиків, Фейсбуку політиків, а й зі світлин самих громадян, які проживають у громадах”. 

“І саме цей конкурс допомагає підтримати такий позитивний тренд, щоб показати, що саме є цікавим, що змінюється у наших громадах. Одне з найважливіших завдань для України — це показати молодому поколінню, що безпосередньо у своїх громадах ви можете розбудовувати не лише інфраструктуру, а й свою родину і свою перспективу. І ви, усі присутні тут, через свої світлини показуєте, як бачите свою громаду, її перспективи”, - звернувся до переможців конкурсу очільник Мінрегіону. 

Він підкреслив, що сьогоднішня подія важлива тим, що на  світлинах демонструється “те, чим живуть сьогодні громади, прості українські родини, чим живе наша країна і як вона хоче жити у майбутньому”.

Окремо Зубко подякував партнерам Програми “U-LEAD з Європою”, яка допомагає  впроваджувати реформу децентралізації в Україні, залучаючи кращий досвід європейських країн: ”Програма "U-LEAD з Європою” дає нам можливість залучити найкращий досвід з європейських країн, які також вважають, що Україна — це успішний проект Європи, а реформа децентралізації — це наш спільний успішний проект”.  

Фотоконкурс проходив з 23 квітня по 20 травня 2018 року. Взяти участь у ньому могли усі бажаючі. Для цього потрібно було зареєструватись на сайті, сфотографувати найулюбленіші місцини своєї громади чи рідного краю та відправити фото разом з анкетою. Метою фотоконкурсу було показати, що кожний куточок України вартий уваги та може стати прикладом того, як перетворення в ході реформи децентралізації роблять життя кращим, підвищують рівень місцевого патріотизму та розкривають величезний людський потенціал мешканців об’єднаних громад, яких в Україні вже створено 742. 

“Головною ідеєю фотоконкурсу, який  був організований Мінрегіоном та підтриманий “U-LEAD з Європою”, було залучити громадян, зокрема, з громад та сільської місцевості України, у креативний спосіб до реформи децентралізації. Люди, які присутні тут, можуть гордитися поширенням моментів з життя своїх громад. В той же час, ми хочемо показати, що кожен громадянин може активно долучатися до розвитку своєї громади та вирішення спільних проблем”, - наголосив під час церемонії нагородження директор Програми "U-LEAD з Європою" від німецької компанії GIZ Бастіан Файгель.

За його словами, протягом 4 тижнів, близько 1200 громадян України взяли участь у фотоконкурсі. Членами жюрі були відомий український фотограф Ігор Чекачков, представниця Мінрегіону Катерина Воротнікова та очільниця відділу комунікації та діалогу Програми “U-LEAD з Європою” Астрід Коль. Усі фотографії були анонімно закодовані для членів журі, щоб  гарантувати максимальну нейтральність при обранні переможців.

“Такі події, як сьогоднішня, якраз дають можливість показати, як саме відбувається реформа децентралізації. Ми розуміємо, що реформа децентралізації стосується кожного громадянина країни. Проте коли ми говоримо про неї, то дуже часто вживаємо такі абстрактні поняття, як процес об’єднання, перспективні плани, розвиток. Але реформа впроваджується з єдиною метою — це покращення умов життя українців. І саме ці світлини показують, де ми сьогодні знаходимося, і як це життя змінюється”, - зазначив Файгель.

Члени журі розглянули усі 1200 робіт учасників та обрали 24 переможців з усіх регіонів країни, які представляють як великі міста, на кшталт Кривого Рогу чи Одеси, так і найменші об’єднані громади, що складаються з декількох сіл. Усі вони були присутні на заході, де також було виставлено їх роботи.

Переможці з усіх регіонів країни

Дізнатися більше про результати конкурсу, побачити світлини, що перемогли, та фото інших учасників можна буде протягом літа на  сайті  www.hromady.photos

Як виявилося, любов до рідного краю, гордість за громаду, де мешкаєш, є величиною абсолютною, яка вимірюється не кількістю жителів чи квадратними кілометрами, а талантом та вмінням фотографів-початківців побачити надзвичайне у буденному. Так, головним переможцем став Павло Катеринич із села Лисогірка Кодимського району Одеської області, який отримав головний приз, мрію кожного фотографа – професійну камеру Canon.

На його роботі під назвою “На лавочці” зображено по центру шість бабусь, які  серпневого дня на святкуванні Дня села щось жваво обговорюють, сидячи на солом’яних тюках. Як пожартував сам автор, на фото зображено “місцеве радіо”.

Друге місце посів Сергій Горінов з Кривого Рогу, який відзняв робочий процес у шахті ім.Орджонікідзе. 

На третьому місці — Оксана Ситник з Черкас з фотографією ранкових Карпат. 

“Ми, як "U-LEAD з Європою", підтримуємо Мінрегіон у впровадженні реформи децентралізації. Децентралізація — це не лише посилення місцевого самоуправління, не лише адміністративні процеси, а й, насправді — щоб люди самі розуміли, що у них є можливість впливати на розвиток їх громад. Цей вплив — це також така емоційна річ. Кожна людина має відчувати: це моя батьківщина, і я хочу щось змінити. А емоція часто пов’язана з картинками з гордістю, що ти живеш в цьому місці, пишаєшся ним. Саме це і було метою нашого фотоконкурсу - запросити усіх громадян України і показувати красу своєї країни, показати це іншим людям. Ми хотіли досягти моменту, щоб люди розуміли, що у них є одна країна. Так, вона дуже різноманітна, але все таки це одна країна - Україна”, - заявила Коль.

За її словами, найближчим часом буде сформована мандрівна виставка із 24 світлинами-переможцями, яка вирушить у тур по усіх областях України. Також в планах — створення листівок, сувенірних магнітиків, календаря з фотографіями учасників конкурсу. 

Програма  “U-LEAD з Європою” фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією та надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації в Україні. “U-LEAD з Європою” виконується в 2016-2020 роках Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон). 

Василь Короткий, Юлія Овсяннікова, КИЇВ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-