Пожежа у Чорнобильській зоні: ДСНС стверджує, що радіаційний фон в нормі

Пожежа у Чорнобильській зоні: ДСНС стверджує, що радіаційний фон в нормі

Укрінформ
Керівник ДСНС Микола Чечоткін закликає громадян не панікувати, адже радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми.

Про це він сказав під час засідання уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ситуацію вдалося утримати контрольованою, призупинити розповсюдження відкритого вогню та зменшити площу загоряння з 12 до 3 га. На даний час продовжуються заходи щодо остаточного ліквідування (пожежі - ред.), відкритого горіння немає, спостерігається тління двох окремих осередків”, - поінформував Чечоткін.

За його словами, до гасіння пожежі залучено 35 одиниць техніки та 150 чоловік особового складу служби. Авіацією ДСНС з початку робіт здійснено 37 скидів (170 тонн) з них літаками АН-32П здійснено 16 скидів води (128 тонн), вертольотом Мі-8 здійснено 21 скид води (42 тонни).

“На місці пожежі, а також у Київській області, у м.Києві здійснюється посилений контроль. Перевищень норм у Чорнобильській зоні та за її межами не зафіксовано”, - запевнив керівник ДСНС.

За його словами, у місті Києві радіаційний фон становить 11 мкР/год. (безпечний рівень - до 30 мкР/год.), у місті Чорнобиль радіаційний фон - 32 мкР/год. (безпечний рівень - до 50 мкР/год.), а на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС радіаційний фон дорівнює 51,6 мкР/год. (безпечний рівень - до 140 мкР/год.).

Читайте також: Через пожежу зону відчуження закрили для відвідувачів

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав співвітчизників довіряти тільки офіційній інформації, яку надає ДСНС щодо цієї ситуаації, а не тому, що розповсюджують у соцмережах.

5 червня о 10:10 у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площу близько 12 га.

Фото: Максим Миронович/LJ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-