Дошкільна освіта не може бути

Дошкільна освіта не може бути "заручником" доходів громад - МОН

Децентралізація
Укрінформ
Дошкільна освіта не має бути заручником доходів громад, потрібна державна субвенція.

Про це заявив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей на Карпатському форумі регіонального розвитку у місті Яремче, інформує прес-служба МОН

«Ми живемо в світі, де передові країни зараз роблять наголос на ранній розвиток дитини. І ранній розвиток - це вже не з 3 років, коли в нас починається масова дошкільна освіта, а мало не з утроби матері. У нас зобов'язання щодо дошкільної освіти не прописані в Конституції так, як щодо шкільної. Це дає підстави Мінфіну говорити про те, що дошкілля - питання місцевих органів самоврядування, яке вже роками повністю фінансується з місцевого бюджету. Тут є об'єктивна складова - після реформи децентралізації державний бюджет втратив значні ресурси. Однак нам потрібно шукати рішення, бо наша країна втратить позиції в розвитку людських ресурсів. Дошкільна освіта не має бути заручником доходів громад, потрібна державна субвенція, щоб вирівняти можливості дітей по всій країні. І в прийнятті цього рішення нам потрібна підтримка народних депутатів, бо самі ми таке питання вирішити не зможемо»,- зазначив Хобзей.

Він наголосив, що наразі основне тактичне завдання МОН у сфері дошкільної освіти - домовитися з місцевими органами самоврядування у великих містах щодо ліквідації черги дітей у дитсадки.

«Потрібно розуміти, що черга в дитсадки - проблема великих, заможних та розвинених міст. Це якраз ті органи самоврядування, що найбільше виграли від децентралізації та отримали найбільші ресурси. Зараз на доручення Прем'єра ми спільно з органами місцевого самоврядування створили план подолання черги до 2020 року і маємо виконати його вчасно»,- підкреслив заступник міністра.

Читайте також: Успіхи та виклики: як надихнути райони, де не створено жодних ОТГ

Як відомо, у 2018 році органи місцевого самоврядування планують створити 34,9 тис. місць у дошкільних навчальних закладах. Відповідні показники закладено в затвердженому Кабміном Плані подолання черги в дошкільні навчальні заклади до 2020 року. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-