Єврокомісар вважає децентралізацію одним з найбільших досягнень України

Єврокомісар вважає децентралізацію одним з найбільших досягнень України

Децентралізація
564
Ukrinform
Реформа децентралізації є одним з найвагоміших досягнень української влади. 

Про це заявив Європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнес Ган під час круглого столу на тему  "Прямуємо разом: щоб реформи досягали українських громадян" у Домі децентралізації в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

“Якщо ми подивимося на досвід останніх років, то побачимо, що реформа децентралізації — це чи не найвагоміше досягнення. І вас дійсно можна поздоровити з цим. Це те — що дійсно відповідає потребам людей. І я дуже радий, що Євросоюз може запропонувати досвід своїх окремих держав-членів для того, щоб зробити свій внесок у цю реформу”, - сказав він. 

Єврокомісар зазначив, що процес добровільного об’єднання територіальних громад є насправді дуже важкою справою. “Я знаю з досвіду інших країн, наскільки складно буває об’єднати малі муніципалітети, малі села з точки зору створення спільних структурних елементів і питань квазісуверенності, яка насправді не є якоюсь “суверенністю”, однак кожен мер хоче мати трохи незалежність. І це дійсно не просто, у тому числі з політичної точки зору. Але це є необхідним”, - сказав він.

Ган наголосив на важливості проведення тренінгів для представників керівництва ОТГ, правильного та належного використання громадами коштів на своїх рахунках. “Також важливо мати регулярний обмін досвідом та знанням між громадами,  щоб вони ділилися результатами роботи та спільно шукали варіанти покращення ситуації”, - додав він.

Читайте також: В Україні з'явиться 10 мобільних “ЦНАПів на колесах”

Реформа децентралізації буде успішною лише тоді, коли до її реалізації долучаться всі політичні сили, які сприйматимуть реформу як національний проект. “Усі головні політичні гравці, незалежно від політичної приналежності, мають підтримувати реформу. Це не повинна бути лише ініціатива правлячої структури чи якогось муніципалітету. І якщо опозиція протидіє, то складно щось робити.  Ця реформа — це не те,  що відбувається за одну ніч. Це потребує спільних зусиль”, - заявив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-