Розвиток гірських територій обговорять на Карпатському форумі

Розвиток гірських територій обговорять на Карпатському форумі

Децентралізація
Укрінформ
На Прикарпатті, у місті Яремче, 31 травня - 1 червня відбудеться дводенний Карпатський форум, на якому обговорять можливості розвитку гірських територій в умовах децентралізації. На форумі очікують до 180 учасників.

Про це в Івано-Франківську на прес-конференції повідомив Руслан Панасюк – співорганізатор форуму та директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«Карпатський форум регіонального розвитку буде проведений на Прикарпатті вперше. 31 травня -1 червня ми проведемо цей форум у Яремче на тему: «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації». Очікуємо близько 170-180 учасників. Захід відбудеться для Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Львівської областей», - розповів Панасюк. 

Він зауважив, що кожна область на Карпатському форумі представить експозицію своїх гірських територій. Організатори переконані, що це допоможе зрозуміти, чим живуть об’єднані громади, чим особливі їхні традиції і побут, їх  виробничий і туристичний потенціал. 

«У перший день ми піднімемо питання державної і регіональної політики розвитку гірських територій. Другого дня приділимо увагу організації роботи ОТГ. Цікавою буде сесія «Європейський досвід перетворення гірських територій». Кращими практиками поділяться представники Польщі, Румунії, Словаччини, Німеччини. Плануємо завершити форум напрацюваннями у сфері виробництва, бізнесу, автентики та інновацій, аби надихнути горян на те, щоб свої території вони розглядали як такі, де цікаво жити і працювати», - зазначив Панасюк. 

За його словами, на форумі очікують вище керівництво держави, також в заході візьмуть участь представники дипломатичних місій та міжнародних програм, які працюють на підтримку реформи децентралізації в Україні. 

Читайте також: На Вінниччині навчали поводженню з твердими побутовими відходами

«Метою Карпатського форуму є напрацювання резолюції зі спільним баченням експертного середовища та практиків пріоритетів державної політики щодо розвитку гірських територій. Ці пропозиції будуть подані на розгляд робочої групи з аналізу проблемних питань гірських територій, яку створено за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Децентралізація створює інструменти для розвитку територій, але сьогодні стоїть завдання - систематизувати наробки, створити правильний алгоритм подій, який призведе до економічного росту цих територій», - переконаний співорганізатор форуму, радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук. 

Він зауважив, що цікаві ідеї, озвучені на форумі, також можуть вилитись в українські Програми розвитку гірських територій, подібні програми вже успішно працюють у Австрії, Швеції, Канаді та Німеччині. 

Відомо, що у гірських районах України проживають близько 6 мільйонів людей. В Івано-Франківській області статус гірських мають 10 об’єднаних територіальних громад, на Львівщині діють дві такі ОТГ, на Буковині – шість.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Івано-Франківський ЦРМС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-