На Львівщині вчать, як задовольнити культурні та освітні потреби жителів сіл

На Львівщині вчать, як задовольнити культурні та освітні потреби жителів сіл

Децентралізація
Укрінформ
Голови ОТГ з Полтавщини знайомляться на Львівщині із практиками створення комфортного гуманітарного простору.

Досвід львівських об’єднаних територіальних громад у формуванні комфортного гуманітарного простору, а простіше – у задоволенні культурних та освітніх потреб жителів сіл вивчають голови ОТГ із Полтавської області. Триденний навчальний  візит охопив низку громад, які мають і різний досвід, і можливості, і бачення щодо об'єктів соціальної сфери.

Захід проходить за ініціативи Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Давидівська ОТГ – одна із найбагатших у Львівській області. Адже її землі починаються відразу ж за межею обласного центру. А це визначає і вартість наділів, які є одним із основних джерел надходжень, і відрахування податку з фізичних осіб, і акцизних зборів. Річний бюджет громади перевищує 40 мільйонів гривень. Тому на культурі та освіті тут не економлять. Діє музична школа, декілька мистецьких ансамблів, інтерактивна бібліотека, Народний дім на 700 місць, спортивні об’єкти, утримують дитячу спортивну школу та футбольну команду. Та справа навіть не у фінансуванні та стані об'єктів, якому могли б позаздрити і заклади обласного центру, а в повсякденній підтримці талановитих людей і дітей. Найсвіжіші факти: шестеро переможців обласних учнівських олімпіад вирушать на екскурсію до Верховної Ради, місцевому спортсмену, який здобув перемоги у пауерліфтингу, громада виділить 100 тисяч гривень на авіапереліт до Південної Африки, де він візьме участь у змаганнях світового рівня. Таких прикладів голова ОТГ Володимир Керницький назвав чимало. Всі вони свідчать про те, що члени громади не залишаються наодинці із своїми потребами і мають змогу розвиватись, не покидаючи своїх сіл.

"Ми завітали на Львівщину в пошуках нових ідей, насамперед, тих, що допоможуть втримати у селах молодих людей. І отримали відповіді на багато своїх запитань. Хоча і маємо багато схожих проблем, але ще раз переконуємося, що альтернативи ОТГ немає, і потрібно використати підтримку держави в розбудові сіл та створенні комфортного простору для людей, які там живуть", - зазначив голова Шишацької ОТГ на Полтавщині Олександр Тутка.

А його земляк – експерт з децентралізації Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Ісип зазначив, що в складі делегації є як голови вже створених ОТГ, так і тих, які лише стали на шлях децентралізації. Однак і ті, й інші по зернинках збирають цікавий досвід і кращі практики, бо поширення цього досвіду по горизонталі є найбільш корисним у розвитку громад.

Читайте також: Запустити туристичний бізнес мріють в Миколаївській ОТГ

Насамперед, як зазначають полтавчани, вони побачили, що Львівщина вже досягла чималих успіхів у створенні і розвитку ОТГ. І на цьому прикладі пересвідчуються, що в Україні є хороші перспективи. Головне – це позитивне і оптимістичне мислення людей. Побачили благоустрій, як побудована структура сільської ради, які гострі проблеми стоять, які вже вирішені, які виклики, а вони такі самі, як і в Полтавській області.

Протягом трьох днів на Львівщині полтавчани відвідають одну із перших в області Тростянецьку ОТГ Миколаївського району, де ознайомляться з роботою закладів соціальної інфраструктури.

Побувають у Новокалинівській ОТГ Самбірського району, де обговорять процес реформування та оптимізації закладів освіти, вивчать співробітництво ОТГ з районом у питаннях соціального захисту, спорту та надання первинної медичної допомоги.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує  реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Львівський ЦРМС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-