У Лиманській громаді ділилися досвідом роботи Центру адмінпослуг

У Лиманській громаді ділилися досвідом роботи Центру адмінпослуг

Децентралізація
Укрінформ
До Лиманської ОТГ приїхали представники об’єднаних громад та тих міст і сіл, які тільки планують об’єднання, щоби  перейняти досвід з налаштування роботи Центру адміністративних послуг та ведення електронного реєстру громади. 

Організаторами виїзного семінару-практикуму виступили обласний департамент економіки та Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». 

“Майже 40 представників ЦНАПів з усієї області приїхали вчитися саме в Лиман, бо цей  ЦНАП перший у регіоні почав вести електронний реєстр громади. До цього реєстру входять усі жителі ОТГ. Ведення електронного реєстру громади дозволяє значно пришвидшити роботу з відвідувачами. Якщо в звичайному режимі оформлення реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання займає до 45 хвилин на одну людину, то з програмним забезпеченням це можна зробити за 10 хвилин”, - пояснює завідувач відділу надання адміністративних послуг Марина Ройко. 

Центр адміністративних послуг у Лиманській громаді було відкрито влітку минулого року. На ремонтні роботи для розміщення Центру в приміщенні міськради були використані кошти державної інфраструктурної субвенції. Кошти громади пішли на проектно-кошторисну документацію та частково на меблі з канцелярією. Завдяки донорській підтримці від GIZ було закуплене обладнання, меблі та програмне забезпечення. Загалом на оновлення ЦНАПу в лиманській громаді було використано 5,6 млн. грн. 

Електронний реєстр громади в Лиманській ОТГ почав вестися с 1 січня поточного року, наразі вже 20% жителів з 43 тисяч населення вже занесені до реєстру. Таким же чином прискорюється видача довідок, за якими звертаються люди. Представники рівненської фірми, яка розробила для Лиманського ЦНАПу відповідне програмне забезпечення, приїхали на семінар, щоб познайомити присутніх з можливостями, які надаються з установленням їх продукту. Учасники семінару мали можливість не лише в теорії дізнатися про особливості роботи Лиманського ЦНАПу, а й попрактикуватися з видачею довідок, доступом до реєстру та іншими інструментами. 

"До кінця року в Лиманській громаді мають розпочати через ЦНАП оформлення біометричних закордонних паспортів та внутрішніх паспортів у вигляді ID–карток. Обладнання для оформлення паспортів, захищений канал зв’язку з Державною міграційною службою для Лиманської ОТГ закупають донори з USBI. Також серед планів – заведення соціальних послуг до ЦНАПу», - повідомила Ройко.

Уже зараз Лиманський Центр надання адмінпослуг за день відвідують близько 120 людей, найпопулярніші послуги – видача довідок та питання земельних відносин.

В Лиманському ЦНАПі поки нема електронної черги, це також у планах громади.

За словами Галини Чурікової, яка очолює департамент економіки Донецької ОДА, загалом у регіоні діє 27 Центрів надання адміністративних послуг. В оновлених будівлях із сучасною технікою працює чотири з них. 

"За результатами діяльності в І кварталі поточного року всі ЦНАПи Донецької області видали 73,2 тис. документів на запити відвідувачів, що майже в півтора разу більше минулорічних показників. Найближчим часом готуються до відкриття оновлені ЦНАПи у Новогродівці, Очеретиному Ясинуватського району, Слов’янську, Торецьку, а також зовсім нові ЦНАПи у Шахівській ОТГ та Миколаївській ОТГ", -  уточнила Чурікова. 

Читайте також: Баришівська ОТГ. На шляху до створення

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки. 

Фото Дмитро Онопрієнко / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-