Для завершення децентралізації потрібні зміни до Конституції - експерт

Для завершення децентралізації потрібні зміни до Конституції - експерт

Децентралізація
Укрінформ
Законодавчої бази для створення об’єднаних громад в Україні наразі достатньо. Але для завершення реформи децентралізації необхідні зміни до Конституції України, зокрема, й про сільську раду, яка випала з головного закону.

Про це кореспонденту Укрінформу сказав директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України Сергій Шаршов в Івано-Франківську перед дебатами "Навіщо громадам об’єднуватися". Організатори заходу – Швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

"Законодавчої бази для створення об’єднаних територіальних громад достатньо. Втім, для завершення проведення реформи децентралізації потрібні зміни до Конституції України. Ці зміни стосуються 4-ох ключових позиційм, - зазначив Шаршов.

За його словами, найперше у Конституції необхідно зафіксувати, що основні повноваження на місцях мають виконувати органи місцевого самоврядування, а не державні органи, призначені з Києва. Друга позиція: районні та обласні ради мають створювати власні виконавчі комітети. Третя: в Конституції необхідно зафіксувати, що адміністративна територіальна одиниця – це не населений пункт, село, селище, місто, а сільська рада, яка випала з головного закону. І четверта позиція має стосуватися не ліквідації, а переформатування державних органів у органи префектурного типу.

Читайте також: ОТГ мають до 4 червня подати документи на інфраструктурну субвенцію - Мінрегіон

Як повідомлялося, реформа децентралізації в Україні розпочалась у 2014 році. Наразі створені близько 700 ОТГ. У Мінрегіоні вважають, що 2018 рік має стати переломним для того, аби більшість адміністративно-територіальних одиниць опинились в об’єднаних громадах.

В Івано-Франківську відбулися дебати на тему: "Навіщо громадам об'єднуватись?" / Фото: Рильчук Юрій. Укрінформ

Програма "U-LEAD з Європоюм спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-