У Сумах обговорюють моделі організації медичної допомоги в ОТГ

У Сумах обговорюють моделі організації медичної допомоги в ОТГ

Децентралізація
Укрінформ
У Сумах проходить дводенний семінар «Автономізація медичних закладів і обговорення моделей організації первинної медичної допомоги в ОТГ Сумської області».

Захід, участь у якому беруть представники органів державної влади, голови ОТГ, спеціалісти з економічних та фінансових питань органів місцевого самоврядування, головні лікарі медичних закладів регіону, проводиться за ініціативи Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ідея реформування медичної галузі назріла. Але будь-які зміни у людей викликають принаймні побоювання. Хоча на запитання, чи все у сьогоднішній медицині їх влаштовує, мабуть, більшість з них, відповість, що ні. З боку представників влади, керівників ОТГ важливо задати темп реформ, при цьому уникнути, як у нас кажуть, штурмівщини. Ми зобов’язані зробити так, щоб населення знало про декларації, а лікарі розуміли свою відповідальність за здоров’я людей. Для цього треба робити першочергові кроки: створювати неприбуткові комунальні підприємства, забезпечувати мережу лікувальних закладів комп’ютерами, а також подбати про їх приєднання  до Інтернету. А ще не забувати про відповідальність, яка, у процесі децентралізації, передається», - зазначив на відкритті семінару заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора.

Модератором на цьому заході виступає експерт з питань впровадження реформи охорони здоров’я в Україні Аліса Макаріхіна.

«Ми пройшли цей шлях у Запорізькій області і зрозуміли, що про це треба говорити в межах всієї України. Є ті, хто за реформу, є її противники, і тільки за кілька років буде зрозуміло, як вона працює. Те, що нам пропонують міжнародні донори, стосується змін у принципах управління мережею лікувальних закладів, її фінансування. Наразі створюється всеукраїнська платформа експертів, які братимуть участь в системі реформування галузі охорони здоров’я. Таких людей в Україні близько 40, і ми сподіваємося, що до них долучаться й спеціалісти із Сумщини», - наголосила Макаріхіна.

Під час семінару його учасникам запропоновано розглянути питання бюджетування практики та центрів первинної медико-санітарної допомоги, практик сімейного лікаря як одиниці надання послуги, автономізації медичних закладів та інші.

Читайте також: В Яремче збирають міжнародний форум з розвитку гірських територій

Семінар проводиться за підтримки Сумської облдержадміністрації та обласного департаменту охорони здоров'я Сумської ОДА.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Фото Сергій Ханін / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-