На Дніпропетровщині провели фестиваль писанок серед ОТГ

На Дніпропетровщині провели фестиваль писанок серед ОТГ

Децентралізація
Укрінформ
Фольклорно-етнографічний фестиваль «Дороге яєчко до Великодня» провели у Придніпровському старостинському окрузі Червоногригорівської ОТГ, що на Дніпропетровщині.

Захід відбувся 11 квітня в межах річної програми децентралізаційних фестивалів, ініційованих Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це перший захід, який проводить наша молода об'єднана територіальна громада. Він об'єднає в собі народні традиції, мистецтво та працелюбність наших мешканців. На запрошення взяти участь у фестивалі радо відгукнулись освітяни, соціальні працівники, народні майстри, активні мешканці громади. Такі заходи гуртують людей», - сказав заступник голови Червоногригорівської селищної ради Сергій Лалов.

Експерт з децентралізації Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Ольга Киреєва відзначила, що на їх пропозицію щодо проведення децентралізаційних фестивалів вже відгукнулося багато громад.

Читайте також: Управління закладами культури в ОТГ вперше обговорили на Буковині

«У Софіївській ОТГ відбувся Різдвяний фестиваль, у Червоногригорівській - Великодній, попереду - національно-патріотичний фест «Сяйво» в Аулах та дитячий - у Криничанській ОТГ. Таким чином, змінюється ментальність людей, підтримуються унікальні традиції громад», - сказала вона.

Як зазначила господиня фестивалю - директор комунального закладу «Придніпровська середня загальноосвітня школа» Анжела Онищенко, програма фестивалю дуже насичена, в ньому беруть участь понад 200 учасників - це і співаки, і танцюристи, читці. В межах фестивалю відбувся парад писанок, які зроблені з різноманітних матеріалів, фотоконкурс великодніх віночків. Під час фестивалю майстри розписали метрової висоти писанки, провели майстер-класи для дітей.

Як повідомляв Укрінформ, Дніпропетровщина першою провела відкритий фестиваль-конкурс «Різдвяна коляда» серед ОТГ області, домовившись проводити мистецькі фестивалі щомісяця.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами - Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото Дніпропетровський ЦРМС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-