Громади отримали позитивний меседж від Президента і Прем'єра

Громади отримали позитивний меседж від Президента і Прем'єра

Децентралізація
Укрінформ
Тергромади отримали позитивний меседж від Президента і Прем'єр-міністра України про продовження децентралізації.

Під час розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку, що проходить 5 квітня у Вінниці за участю Президента і Прем'єра, громади отримали позитивний меседж про продовження реформи в подальшому та імплементації спрощеного механізму створення ОТГ навколо міст обласного значення.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив Олександр Хоруженко, директор Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону. 

"Дуже важливо те, що сказав Президент Петро Порошенко - що він підпише ухвалений парламентом закон №6466, який спрощує механізм створення ОТГ шляхом об'єднання малих сільських громад з містами обласного значення. Вони не дуже хочуть об'єднуватись, боячись бути поглинутими. Але чим швидше цей процес піде, тим швидше матимемо на виході сильні громади", - підкреслив Хоруженко. 

Він вважає, що підписання закону Президентом дасть змогу розпочати їх створення вже найближчим часом. 

Читайте також: Гройсман назвав новий етап реформи децентралізації

"Дуже сподіваюся, що створення ОТГ, до складу яких входять міста обласного значення та прилеглі села, почнеться вже у травні-червні. І що на кінець липня їхня конфігурація на 90 відсотків буде сформована", - сказав директор Сумського ЦРМС. Він вважає, що не менш важливим посилом стала теза Петра Порошенка про те, що децентралізація - це проект національної ваги і значимості, який продовжуватиметься і надалі. 

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-