На Одещині “знищили” останнього вождя тоталітаризму

На Одещині “знищили” останнього вождя тоталітаризму

Укрінформ
У селі Заводівка на Одещині 22 березня демонтовано останній на території регіону пам'ятник одному з вождів тоталітарного режиму - Сергію Кірову, встановлений поряд з місцевим будинком культури.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу виконувач обов'язків голови Березівської райдержадміністрації Сергій Лоскутніков.

"Пам'ятник більшовицькому вождю Кірову було демонтовано після сьогоднішньої зустрічі в райдержадміністрації, на якій керівнику Заводівської сільради Максиму Кутовому пред'явлено деякі архівні документи, пов'язані з діяльністю колишнього колгоспу ім. Кірова і спорудженням у Заводівці цієї скульптури", - зазначив Лоскутніков.

Як повідомлялося, голова сільради Кутовий відмовлявся виконувати вимоги закону про декомунізацію, мотивуючи це відсутністю напису чи таблички на постаменті пам'ятника.

Читайте також: Голова сільради не хоче зносити пам'ятник Кірову - немає таблички

"Я прибув до Заводівки й очолив сільраду менше року тому. Не знаю, кому поставлений пам'ятник поряд з будинком культури - Кірову чи комусь іншому. Бо на ньому нема таблички. Тому й не будемо його зносити", - пояснював свою позицію Кутовий в інтерв'ю Укрінформу.

Водночас він підтвердив, що керівництво Березівського району уже звертало увагу на ігнорування вимог закону, що передбачає знесення символів тоталітарного режиму. "Однак мені не показали документів, що це саме пам'ятник Кірову. Я знаю лише, що місцеві жителі колись працювали у колгоспі ім. Кірова. І також знаю свої права й повноваження", - твердив сільський голова.

Як повідомлялося, торік так само намагався блокувати знесення останніх пам'ятників вождям тоталітарного режиму Леніну і Калініну у Болградському районі Кубейський селищний голова. При цьому колишній партфункціонер КПРС посилався на нестачу коштів для проведення демонтажних робіт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-