Американський астронавт повернув у Дніпро прапор України, який побував у космосі

Американський астронавт повернув у Дніпро прапор України, який побував у космосі

Фото
Укрінформ
Американський астронавт Рендольф Брезник подарував Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці прапор України, який побував на МКС і під час польоту був розгорнутим на орбіті.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Цей прапор я отримав у Дніпрі, коли два роки тому був тут зі своєю родиною. Мій син народився у Новомосковську, і ми повернулися туди всією сім'єю, провели кілька днів на батьківщині мого сина, а потім ще кілька днів в Києві. Ось звідти у мене прапор. Я його купив і взяв з собою. Під час телемосту МКС з Києвом я розгорнув поряд з американським український прапор, а тепер привіз його з собою назад», - розповів Брезник.

Американський астронавт подарував бібліотеці у Дніпрі прапор України, який побував у космосі / Фото: Микола М'якшиков, Укрінформ

Відомо, що з Україною американця повязують родинні зв’язки: разом з дружиною Ребеккою Баргін у 2008 році вони усиновили трирічного хлопчика з Дніпропетровщини. Тому нинішній візит був не випадковим: Брезник прагнув показати синові Уайету його батьківщину.

Під час зустрічі в Дніпропетровській обласній універсальній бібліотеці Брезник розповів про підготовку до польотів астронавтів у космос, про свої два польоти - у 2009 році на шатлі «Атлантіс» і в 2017 році на Міжнародній космічній станції і свої п'ять виходів під час цих польотів у відкритий космос.

На зустріч прийшли школярі студенти та молоді спеціалісти КБ «Південне». Брезник відповів на численні запитання і дав автографи.

Читайте також: Українське КБ «Південне» хоче збудувати базу на Місяці

Рендольф Брезник народився у 1967 році в місті Форт Нокс, штат Індіана. Полковник ВВС США. За плечима астронавта кілька виходів у відкритий космос із сумарним хронометражем — понад 18 годин. Він став другим астронавтом після Леоніда Каденюка, котрий розгорнув прапор України на орбіті — на Міжнародній космічній станції. Користувачам соцмереж Брезник запам’ятався тим, що ставив експерименти зі спінером в умовах невагомості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-