У місії ОБСЄ пояснили, як саме моніторять Закарпаття

У місії ОБСЄ пояснили, як саме моніторять Закарпаття

Ексклюзив
Укрінформ
СММ ОБСЄ не збільшувала кількість спостерігачів для моніторингу ситуації в Ужгороді та інших районах Закарпаття. 

Проте місія проводить безперервне патрулювання в Ужгороді з Івано-Франківська починаючи з 28 лютого. Про це повідомила прес-служба організації на запит Укрінформу.

"Раніше місія щомісяця направляла до Ужгорода кілька патрулів зі свого офісу в Івано-Франківську, а з початку лютого СММ ОБСЄ посилила патрулювання в місті Ужгороді й інших районах Закарпаття. Починаючи з 28 лютого місія здійснює моніторинг ситуації шляхом безперервного патрулювання з Івано-Франківська", - повідомили у СММ ОБСЄ.

При цьому, як зазначає прес-служба, кількість спостерігачів в Івано-Франківській моніторинговій команді не змінилася.

Раніше перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг спростував відкриття окремого офісу в Ужгороді.

Читайте також: ОБСЄ спростовує відкриття свого офісу в Ужгороді

Як повідомляв Укрінформ, Місія Організації зі співробітництва та безпеки в Європі посилила моніторинг в Ужгороді. Там стверджують, що публічно повідомили про це і обіцяють розміщувати всі висновки на веб-сайті ОБСЄ.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що генеральний секретар ОБСЄ і верховний комісар з прав людини позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ у регіон у зв'язку з нападами на Товариство угорців Закарпаття, і направили для цього 12 спостерігачів ОБСЄ.

Водночас в Закарпатській обласній держадміністрації повідомили, що до них не надходило пропозицій про відкриття офісу місії ОБСЄ. А також уточнили, що найближчий офіс місії ОБСЄ розташований в Івано-Франківську.

7 березня Товариство угорців Закарпаття, на офіс якого було скоєно два напади, закликало розгорнути в області постійну місію ОБСЄ.

Водночас у МЗС України зазначили, що не бачать підстав для направлення спостерігачів в регіон.

Як повідомлялося, 6 березня двох підозрюваних у нападі на Товариство угорців в Ужгороді взяли під варту на 60 діб. Також до справи додали нову кваліфікацію злочину - теракт.

У ніч на 27 лютого в Ужгороді відбувся підпал офісу Товариства угорської культури Закарпаття. В результаті пожежі ніхто не постраждав.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявляв, що за підпалом офісу Товариства угорської культури стоять російські спецслужби.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін засудив спробу підпалу і назвав це провокацією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-