Керівникам фінвідділів ОТГ на Луганщині показали, як ефективно керувати бюджетом

Керівникам фінвідділів ОТГ на Луганщині показали, як ефективно керувати бюджетом

Децентралізація
629
Укрінформ
У чому полягають сучасні методи ефективного управління бюджетними коштами із залученням до процесу громадськості, йшлося на семінарі "Публічність та прозорість бюджетного процесу".

Захід відбувся з ініціативи Луганського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 Ігор Агібалов

«Тематика нашого семінару стосується не стільки технологічної частини процесу формування бюджету, скільки творчої його частини. Тобто яким чином можна віднайти можливості додаткового наповнення бюджету – і як цим процесом керувати. Тому, запрошуючи на нашу зустріч представників об’єднаних територіальних громад, ми просили, щоб це були не так «чисті» фінансисти, як люди, що займатимуться пошуком додаткових джерел», - зазначив у вступному слові директор Луганського ЦРМС Ігор Агібалов.

На семінарі розглянуто три основні теми. Перша - це гендерно-орієнтоване бюджетування (ГОБ). Йшлося не лише про гендерну рівність як таку, а про необхідність враховувати при складанні видаткової частини бюджету ту обставину, що в кожної групи населення є відмінні від інших потреби. Це дає змогу більш точно розподіляти бюджетні видатки, внаслідок чого вивільняється певна кількість коштів, які можна використати на інші програми.

Роман Власенко i заступник голови Чмирiвськоi сiльради Свiтлана Гринюк

«Можна в проекті бюджету написати «тисяча осіб» - а можна «чотириста чоловіків і тисяча жінок». Розуміння цього може конкретно вплинути на ефективність бюджетного процесу, на рівень задоволення людей, що користуються соціальними послугами, і, зрештою, на рівень довіри громади до прозорості рішень», - зазначив у коментарі кореспондентові Укрінформу модератор семінару, радник з місцевих фінансів Роман Власенко.

Другу і третю теми семінару можна охарактеризувати як «Участь громадськості в бюджетному процесі». Під час обговорення з’ясувалося, що поряд із цілком позитивними результатами такої участі існує такий феномен: громадські організації дуже охоче беруться контролювати процес видатків з бюджету, але мало зацікавлені у формуванні дохідної його частини. Це можна пояснити малим практичним досвідом українського суспільства.

Читайте також: Гройсман розказав, як можна збудувати дитсадок за "нуль гривень"

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією, він спрямований на підтримку реформи децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото Михайла Бублика / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-