Франківщина категорично не сприймає заборону Польщею "бандеризму" - облрада

Франківщина категорично не сприймає заборону Польщею "бандеризму" - облрада

Документ
1938
Ukrinform
Івано-Франківська обласна рада заявила про несприйняття заборони в Польщі так званої "бандерівської ідеології" та оцінює її як спробу заперечити суверенне право українців на власну державу та національну гідність.

Про це йдеться в ухваленому на сесії Івано-Франківської обласної ради зверненні до керівництва України та Надзвичайного и Повноважного посла РП в Україні Яна Пєкла щодо прийняття в РП закону про Інститут національної пам'яті.

"Ми категорично не сприймаємо нав’язування одноосібного трактування історичних подій, а заборону "бандерівської ідеології" розцінюємо не просто як дешевий популізм частини польського політикуму, але й як спробу заперечити право українців на власну державність та національну гідність", - йдеться у зверненні.

Читайте також: Садовий вважає, що Польща перегляне своє рішення щодо "історичного” закону

У документі наголошується й на тому, що таке використання української тематики у внутрішній політиці Польщі шкодить добросусідським відносинам Польщі та України і грає лише на руку офіційній  Москві.

Ухвалення в Польщі закону про Інститут національної пам’яті, йдеться у зверненні, містить загрозу для українців, які працюють у Польщі та для українських туристів, які відвідують цю країну.

У своєму зверненні Івано-Франківська облрада вимагає від Президента України Петра Порошенка "дати належну оцінку зовнішньополітичному відомству на чолі з міністром Павлом Клімкіним за неодноразові провали на міжнародній арені" та вжити у відповідь польській стороні комплекс заходів, з метою застерегти можливі порушення прав та свобод українців, які перебувають у Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>