Уряд розглядає передачу земель як один із стимулів до об'єднання в тергромади

Уряд розглядає передачу земель як один із стимулів до об'єднання в тергромади

1050
Ukrinform
Кабінет міністрів розглядає передачу сільськогосподарських земель за межами населених пунктів у власність об'єднаних територіальних громад як один із стимулів до об'єднання в ОТГ.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, повідомляється на сайті відомства.

«Примушувати до об'єднання «зверху» було б неправильно, та й просто неможливо, але можна створити стимули, які зроблять сільради зацікавленими у формуванні ОТГ. Тому Кабмін розглядає передачу земель як один із стимулів до об'єднання», - відзначив Мартинюк.

За його словами, результатом від передачі земель об'єднаним територіальним громадам стане істотне розширення ресурсної бази, якою місцеві органи влади зможуть розпорядитися на користь громад. Умовно кажучи, сільрада краще розуміє, як розставляти пріоритети – передати певну ділянку в оренду фермеру чи використати її під пасовище, зазначив заступник міністра.

«Звичайно, отримання у власність земель за межами населених пунктів – лише перший етап організації успішного управління ними. Наступним кроком має стати розробка документації на ці землі та визначення планів розвитку цих територій», - додав він.

Читайте також: На Одещині в півтора раза збільшився бюджет тергромад

Як повідомлялося, нещодавно Кабінет міністрів ухвалив постанову щодо передачі сільськогосподарських земель за межами населених пунктів у власність ОТГ.

Передбачено, що передача земель здійснюється за ініціативи об'єднаних територіальних громад, після подання відповідного звернення до Держгеокадастру. Далі – підписання акту прийому-передачі та подання цього документа для реєстрації комунальної власності на ділянки. 

За даними Мінагрополітики, в середньому для окремо взятої ОТГ процедура передачі земель у власність займе близько двох місяців. Проте загальнонаціональний дедлайн – 31 грудня 2018 року. Також передбачено, що у разі передачі землі в оренду, за ОТГ зберігається зобов'язання такої передачі виключно на відкритих земельних торгах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-