Експерти сформулювали п’ять ключових критеріїв для Центрів адмінпослуг

Експерти сформулювали п’ять ключових критеріїв для Центрів адмінпослуг

Децентралізація
515
Ukrinform
Ситуація в системі надання адміністративних послуг для населення в Україні поки не є повністю належною, хоча динаміка змін у цій сфері висока.

Про це заявив головний експерт з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми “U-LEAD з Європою”  Віктор Тимощук, повідомляє  портал “Децентралізація”.

“Ситуація, яка нині склалася в системі надання адмінпослуг, поки що не є повністю належною, та варто зазначити, що динаміка змін у цій сфері справді висока. В період з 2014 по 2017 роки була прийнята низка ефективних рішень, які при правильному впровадженні позитивно вплинуть на якість роботи центрів та їх реальну ефективність для громадян”, - зазначив Тимощук.

За словами експерта, мова  йде і про визначення урядом обов’язкових груп послуг для ЦНАП, і про делегування багатьох повноважень органам місцевого самоврядування, і про державну та міжнародну підтримку інституційного та інфраструктурного розвитку ЦНАП.

Фахівці з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми “U-LEAD з Європою” зробили якісний аналіз існуючої системи ЦНАП в Україні та сформулювали ключові критерії, яким повинна відповідати публічна установа, якщо вона називається ЦНАП.

“Насправді, таких критеріїв лише п’ять, та слід зазначити, що в Україні принаймні половина ЦНАПів поки що прагнуть до їх досягнення”, - зазначається у повідомленні. 

Експерти сформулювали й найпомітніші проблемні питання більшості ЦНАП в Україні, а саме: недостатній перелік адміністративних послуг, які надаються в ЦНАП, низька інформативність та зручність сайтів ЦНАП, недостатня якість інформаційних карток, відсутність можливості проведення оплати в разі необхідності за адмінпослуги у більшості ЦНАП, непристосованість багатьох ЦНАП для осіб з інвалідністю, недостатня увага питанням підвищення кваліфікації персоналу,  неефективне навантаження на одного працівника ЦНАП.

Читайте також: Експерти U-LEAD: в адмінцентрах районів доцільно створювати спільний ЦНАП

Нагадаємо, що в рамках початкової фази з покращення якості надання адміністративних послуг Програми “U-LEAD з Європою” заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращі практики, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в пілотних громадах, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази. Це  - приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-