Гройсман назвав дедлайн для передачі земель тергромадам

Гройсман назвав дедлайн для передачі земель тергромадам

Децентралізація
Укрінформ
Розпочатий урядом процес передачі земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад має завершитися до кінця 2018 року, причому перші передачі земель мають відбутися вже у лютому-березні.

Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час спеціальної наради, присвяченої земельним питанням, повідомляє Урядовий портал

«Ми починаємо рухатися в цьому питанні. Нам не потрібна зміна до законодавства, достатньо рішення уряду, аби передати землі у власність ОТГ. Громади будуть володіти землею, розпоряджатися нею вільно, і ніхто цьому заважати не буде», - сказав Гройсман.

Як зазначається в повідомленні, запропонований механізм передачі земель є максимально прозорим і враховує декілька кроків: звернення в територіальний орган Державної служби з геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) із заявою про передачу землі, інвентаризації землі, ухвалення рішення і реєстрація права власності в органах юстиції. Причому, за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, більшість земель вже проінвентаризовані, але в разі необхідності додаткова інвентаризація буде проведена в максимально швидкі терміни.

Прогнозна швидкість передачі земель – не менше трьох громад на місяць. Координація всіх дій буде прописана в меморандумі, який підписуватимуть керівні органи ОТГ та органи Держгеокадастру. Підписання документів розпочнеться вже цього тижня. Допомагати в цій роботі, за пропозицією уряду, будуть Асоціація об’єднаних територіальних громад та Асоціація міст України.

«Ми будемо моніторити виконання (меморандумів). Якщо побачимо, що хтось заважає – будемо звільняти (таких чиновників) з роботи. Перші підсумки процесу маємо підвести вже за три тижні», - підкреслив Гройсман.

Глава уряду звернув увагу на те, що в Україні працюють близько 700 ОТГ. «До кінця 2018 року всі землі мають бути передані. Це буде правильна передача землі у власність. Готові фінансово допомогти громадам щодо проектів відведення землі», - сказав Прем’єр-міністр.

Читайте також: Житомирщина лідирує за темпами створення ОТГ - Порошенко

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці січня Кабінет міністрів України погодив механізми передачі у власність об’єднаним територіальним громадам землі, в тому числі землі поза межами населених пунктів.

З лютого 2018 р. громади можуть планувати свої території. Причому структури Держгеокадастру вже позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-