Гройсман: Час посилити відповідальність місцевої влади за використання ресурсів

Гройсман: Час посилити відповідальність місцевої влади за використання ресурсів

Децентралізація
798
Ukrinform
Передача на місця повноважень та фінансових ресурсів, поглиблення децентралізації і розвиток регіонів є незмінними пріоритетами роботи уряду України.

Тепер на перший план виходять питання відповідальності місцевої влади за ефективне використання наданих ресурсів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі зі Спеціальним посланником уряду ФРН з питань реформування України у галузях урядування та децентралізації Георгом Мільбрадтом, повідомляє Урядовий портал.

«Ми знайшли механізми зміцнення спроможності, передали фінанси, але потрібна відповідальність. І тут потрібні ефективні механізми контролю. Тож я ставив би питання відповідальності та нагляду також у пріоритет законодавчого регулювання», - сказав Гройсман.

Він запевнив у тому, що питання децентралізації мають надважливе значення для уряду. Результати цієї реформи вже помітні. І зараз на порядку денному – питання управління землею громад, у тому числі землею поза межами населених пунктів, а також запровадження ефективних механізмів контролю і нагляду.

У свою чергу професор Мільбрадт відзначив лідерство уряду в цих процесах.

Він приділяє велику увагу ходу реформ в Україні і надає важливу консультаційну допомогу в питаннях законодавчого забезпечення змін.

Читайте також: Гройсман анонсував передачу тергромадам землі поза межами населених пунктів

Започаткована 2014 року реформа з децентралізації була і є одним із ключових напрямків роботи Кабінету міністрів. За прогнозом, 2018 рік стане роком формування базового рівня місцевого самоврядування. Наразі в Україні працюють 665 ОТГ, 41 ОТГ очікують рішення ЦВК про призначення на їх території перших місцевих виборів.

Фінансова децентралізація дозволила підсилити бюджети громад, що сприяло розвитку інфраструктури на місцях, розвитку освіти та системи охорони здоров’я. Так, за два роки – 2015-2017 років у партнерстві держави та громад реалізовано 4898 проектів розвитку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>