Доходи місцевих громад Донеччини за рік зросли на 1,8 мільярда - Негода

Доходи місцевих громад Донеччини за рік зросли на 1,8 мільярда - Негода

Децентралізація
604
Укрінформ
У 2017 році надходження власних доходів місцевих бюджетів Донецької області зросли на 1,8 млрд грн порівняно з відповідним періодом 2016 року (з 6,8 млрд грн до 8,6 млрд грн), продемонструвавши приріст більше 26%.

Про це заявив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода в Маріуполі в ході урядового візиту до Донецької області, повідомляє портал "Децентралізація".

"Для прикладу, доходи бюджету Маріуполя, де ми зараз перебуваємо, склали понад 2 млрд грн. Зростання - на 400 млн грн у 2017 році, якщо порівнювати з 2016 роком. 6,6 млн грн Маріуполю було спрямовано з Державного фонду регіонального розвитку і більше 53 млн грн  – кошти субвенції на соціально-економічний розвиток. Це колосальні ресурси для розвитку, це ті нові можливості, які надала децентралізація", - поінформував перший заступник міністра.

За його словами, успішно розвиваються і об’єднані територіальні громади (ОТГ), які створені на Донеччині. На сьогодні їх налічується дев’ять, шість з яких сформовані у 2015-2016 роках, nhb – у 2017 році.  Власні доходи ОТГ Донеччини, за словами Негоди, зросли майже вдвічі у 2017 році і склали 471,5 млн грн.

Урядовець зазначив, що держава на формування інфраструктури об’єднаних громад Донеччини спрямувала відповідну субвенцію в розмірі 41,8 млн грн. За рахунок цих коштів громади змогли реалізувати 38 інфраструктурних проектів. Для реалізації проектів розвитку ОТГ отримали кошти з Державного фонду регіонального розвитку на суму 28,9 млн грн (6 проектів) та кошти субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій у сумі 6,3 млн грн (7 проектів).

Негода також прокоментував ситуацію, що склалася у 5 об’єднаних громадах Донеччини, які тривалий час очікують рішення ЦВК про призначення на їх території перших місцевих виборів. За його словами, на законодавчому рівні, що є компетенцією Парламенту, треба якнайшвидше вирішити це питання.

Читайте також: За рік доходи 366 об’єднаних тергромад - 9,3 мільярда

"В країні вже створено майже 700 об’єднаних громад, і ми бачимо, як якісні перетворення всередині громад змінюють свідомість мешканців – вони стають активними учасниками життя громади і спільно творять своє сьогодення і майбутнє, вони відчувають свою відповідальність за рішення, які втілюються. Отримуючи нову інфраструктуру, якісніші послуги, нові робочі місця і ширші можливості для самореалізації, люди в громадах все менше дивляться в бік трудової еміграції, в якій раніше вони вбачали чи не єдиний вихід. Донеччині і Луганщині сьогодні особливо важливо у швидкому часі впроваджувати реформу. Я б сказав, це один із дієвих способів подолання сепаратистських настроїв. Там, де люди виявили бажання об’єднатися в громаду, маємо всебічно підтримати їхнє рішення, інакше посіється зневіра до реформи", - підкреслив перший заступник міністра.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-