Головлікаря психлікарні на Сумщині, де померли 4 пацієнти, звинувачують у катуванні

Головлікаря психлікарні на Сумщині, де померли 4 пацієнти, звинувачують у катуванні

Укрінформ
Прокуратурою Сумської області у середу направлено до суду обвинувальний акт стосовно вже колишнього головного лікаря комунального закладу „Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2”.

Його обвинувачують у залишенні в небезпеці та катуванні холодом пацієнтів установи, а також в підбурюванні колег до протиправних дій.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила прес-секретар прокуратури Сумської області Наталія Науменко.

„За ініціативи прокуратури на початку року проведено ексгумацію семи трупів пацієнтів зазначеної лікарні, які померли в грудні 2016 року нібито від серцево-судинної недостатності, набряку головного мозку чи інтоксикації. Однак, згідно з офіційними результатами проведеної ексгумації та висновками судово-медичних експертиз встановлено, що патологоанатомічне дослідження трупів взагалі не проводилось, складені документи підроблені, причиною смерті п’яти пацієнтів є гостра гнійна пневмонія”, - зазначила Науменко.

За її інформацією, досудовим розслідуванням встановлено, що з листопада 2016 року по січень 2017 року у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була неприпустимо низькою (від 10 до 18 градусів при встановленій нормі – 20 градусів за шкалою Цельсія).

„Проте головний лікар, розуміючи негативний вплив таких показників температурного режиму на здоров'я пацієнтів, оскільки вона майже 14 років працювала пульмонологом, не вживала будь-яких дієвих заходів щодо вирішення даної ситуації. За наявною інформацією, головний лікар ставилась до пацієнтів лікарні, як до неповноцінних членів суспільства. Загалом, у зазначений період на лікуванні в закладі перебувало 453 особи, які потерпали від холоду, смерть 4 із них знаходиться у причинному зв'язку з порушенням температурного режиму в лікарні”, - зауважила прес-секретар.

Як встановили правоохоронці, розуміючи невідворотність покарання за залишення без допомоги хворих, які перебували у небезпечному для життя стані та були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження, обвинувачена, користуючись особистими зв’язками, підбурила лікаря-патологоанатома внести до офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо причин смерті померлих.

Дії колишнього керівника закладу кваліфіковано за ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації), ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) та ч. 4 ст. 27/ч. 1 ст. 366 (підбурення до складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів) КК України.

Судитимуть також і лікаря-патологоанатома, яка, не провівши належним чином розтин трупів, за вказівкою колишнього головного лікаря внесла до медичної документації завідомо неправдиві відомості про патологоанатомічний діагноз та клінічно-патологоанатомічний епікриз, чим сприяла приховуванню злочинних дій головного лікаря психіатричної лікарні.

Читайте також: Петренко розказав про "найпопулярніші" теми позовів українців до ЄСПЛ

Лікарю-патологоанатому інкриміновано вчинення злочинів за ч. 5 ст. 27/ч. 3 ст. 135 (пособництво у завідомому залишенні без допомоги осіб, які перебувають в небезпечному для життя стані) та ч. 1 ст. 366 (складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів) КК України.

Обвинуваченим загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-