На Тернопільщині перепоховали 50 українців - жертв нацистського терору

На Тернопільщині перепоховали 50 українців - жертв нацистського терору

Фото
Укрінформ
Останки понад 50 українських патріотів, розстріляних фашистами у листопаді 1942 року біля райцентру Чортків на Тернопільщині, перепоховано на міському кладовищі.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ще кілька десятків років тому, за архівними даними ОУН-УПА, стало відомо, що між Чортковом та Ягольницею фашисти розстріляли 52-х в’язнів Чортківської тюрми. Пошукові роботи тривали не один рік. Працювали над архівними матеріалами, опитували старожилів, мешканців навколишніх сіл, імовірних свідків трагедії. І ось, місяць тому, за майже 300 м від траси, у полі нам вдалося знайти останки розстріляних українських патріотів, серед яких був і священик», - розповів кореспонденту агентства керівник розкопок, заступник директора меморіально-пошукового підприємства «Доля» Львівської обласної ради Володимир Харчук.

У неділю жертв трагедії – уродженців Тернопільщини, Львівщини та Івано-Франківщини  перепоховано на міському кладовищі Чорткова.

Читайте також: Нові герої замість УПА: Ващиковський пропонує українцям "не зациклюватися"

Заупокійну літургію очолив владика Василій Семенюк, митрополит Тернопільсько-Зборівський та владика Димитрій Григорак, єпарх Бучацький (УГКЦ).

У церемонії взяли участь представники духовенства з Львівщини, Івано-Франківщини, влади, громадськості, місцеві мешканці.

На Тернопільщині перепоховали 50 українців - жертв нацистського терору

Фото: Львівська ОДА, Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-