Нові герої замість УПА: Ващиковський пропонує українцям

Нові герої замість УПА: Ващиковський пропонує українцям "не зациклюватися"

Укрінформ
Польща виступає за цілісність і неподільність України. З іншого боку, Варшава хоче, щоб історичні проблеми обидві країни вирішувалися спільно.

Про це в ефірі радіо Wnet заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський.

"Ми хочемо, щоб Україна була вільною і незалежною країною, якомога ближче пов'язаною із Заходом і західними інституціями, нашою цивілізацією... Ми хочемо, щоб Україна була якомога ближчою нам, дружньою, цілісною та неподільною, щоб жодна частина України не була ніким анексована ззовні, і щоб там не розвивалися жодні бунти, як зараз на Донбасі це підтримує Росія", - заявив Ващиковський.

Водночас він підкреслив, що Польща хоче, аби Україна переглянула своє ставлення до власної історії.

"Ми кажемо українцям: ви маєте вибір, маєте альтернативу: можете будувати свою ідентичність на УПА, але ж маєте і нових героїв - Небесну сотню, яка боролася на Майдані, маєте військовослужбовців АТО, які боролися на Донбасі", - зазначив Ващиковський.

На його думку, українці та поляки мають спільно дати відповіді на історичні питання, створити спільні інструменти і домовитися щодо історичної проблематики, як колись це зробили Польща з Німеччиною.

Як зауважив Ващиковський, українці спочатку хочуть самостійно проаналізувати свою історію, оскільки вважають, що Польща нав'яже свою версію розвитку історичних подій, а вже потім вступати в дискусію з поляками.

"Ми вважаємо, що це погане рішення. Ми пропонуємо їм багато спільних інструментів, наприклад на кшталт процесу "Яд Вашем", свої пропозиції нещодавно озвучував професор Глінський (віце-прем'єр Польщі), свої рішення пропонував Анджей Дуда", - зазначив Ващиковський.

Читайте також: Ващиковський сказав, що не так у відносинах Польщі з Україною

На запитання журналіста, чи на позицію української влади впливають колишні польські політики, які скептично налаштовані до нинішньої польської влади, зокрема професор Лешек Бальцерович чи Славомір Новак, Ващиковський відповів, що він не знає, як ці люди взагалі могли опинитися в Україні.

"Це - скомпрометовані політики, і для Польщі великою загадкою є те, яким чином вони опинилися в Україні", - констатував Ващиковський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-