Суд обрав екс-меру Миколаєва запобіжний захід - 160 тисяч застави

Суд обрав екс-меру Миколаєва запобіжний захід - 160 тисяч застави

Укрінформ
Обрано запобіжний захід колишньому меру Миколаєва Олександру Берднікову, який обіймав цю посаду з 1994 по 1998 рік і якого підозрюють у шахрайстві з інвестиціями.

Йому обрано в якості запобіжного заходу заставу у 160 тисяч гривень.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив прес-секретар Центрального райсуду міста Миколаєва Володимир Діденко.

«Центральний районний суд обрав міру запобіжного заходу колишньому міському голові Миколаєва, який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.4 ст.190,ч.5 ст.191, ч.3ст. 209, ч.2 ст.366 КК України. Дослідивши матеріали клопотання та заслухавши думки сторін, суд ухвалив обрати йому запобіжний захід у виді застави в розмірі 160 тис. гривень, які необхідно внести на відповідний рахунок протягом п’яти днів», - йдеться у повідомленні.

Прокурор наполягав на триманні під вартою. Підозрюваний свою провину не визнавав та просив при обранні запобіжного заходу зважити на його вік, стан здоров’я, наявність двох неповнолітніх дітей і той факт, що він з’являвся за усіма викликами слідства та суду, а отже в нього немає наміру ухилятись в подальшому.

Відповідно до повідомлення про підозру, екс-очільник обласного центру в 2008 році шахрайським шляхом заволодів грошовими коштами, що інвестував громадянин Південної Кореї в сільськогосподарську галузь області, на суму близько 2,5 млн доларів США.

В обгрунтуванні клопотання щодо обрання міри запобіжного заходу зазначалось, що чоловік підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, потерпілого, експертів, перешкоджати слідству іншим чином.

Проте доказів щодо можливості тривалого переховування за кордоном, впливу на свідків та перешкоджання розслідуванню кримінального провадження іншим чином прокурор у судовому засіданні не надав.

Читайте також: Одеський суд взявся за апеляції фігурантів "справи 2 травня"

Як уже повідомляв Укрінформ, екс-очільника Миколаєва вироком Центрального районного суду від 01.07.2013 року вже було визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.4 ст.190,ч.5 ст.191,ч.3ст. 209,ч.2 ст.366 КК України. Його винуватість також визнано колегією суддів Апеляційного суду Миколаївської області у лютому 2015 року. Йому було призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади, з конфіскацією 1/2 частини майна.

Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України, від 22.10.2015 року зазначені вироки з процесуальних моментів, що стосувались допиту потерпілого громадянина Південної Кореї скасовано, а кримінальне провадження щодо колишнього міського голови скеровано на нове розслідування.

25 жовтня 2017 року екс-меру Олександру Берднікову знову повідомили про підозру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-