Науковці надали висновок щодо причин карстового обвалу на Львівщині

Науковці надали висновок щодо причин карстового обвалу на Львівщині

1670
Укрінформ
Обвал поблизу Трускавця спричинило невиконання заходів консервації рудника ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Про це повідомили у прес-службі облдержадміністрації.

«Для моніторингу сучасного стану, а також виявлення і попередження карстових процесів у межах гірничого відводу рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» облдержадміністрація залучила наукові інститути та проектні організації. Серед них - національний університет «Львівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Інститут «Гірхімпром», - зазначили в ЛОДА.

За результатами обстеження, інструментальних досліджень та попереднього моніторингу експерти надали однозначні висновки щодо причини просідання  поверхні, а саме – невиконання заходів консервації рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», що спричинило  утворення провалу.

Окрім того, вчені методом природного імпульсного електромагнітного поля Землі дослідили територію ураження від північно-західної кромки провалу в напрямку північ-північний захід уздовж пласта солі з виходом на автомобільну дорогу Дрогобич-Трускавець.

Для отримання детального прогнозування небезпечних техногенних явищ карстового походження вчені пропонують провести виміри рівня розсолу в стовбурах; обстежити водозахисні перемички; здійснити гідрохімічне опробування розсолів у хвостосховищі, встановити додаткові станції глобальної навігаційної супутникової системи на території активізації карсту; провести виміри висотних зміщень на Бориславському геодинамічному полігоні та здійснити інші необхідні дослідження.

У залежності від застосованого методу і повноти виконання дослідження вартість моніторингу становить від 120 тис. грн до 2,180 млн грн з терміном виконання до трьох місяців. Вирішується питання фінансування цих робіт, а також конкурсне визначення суб’єкта моніторингу в зоні діяльності підприємства.

Читайте також: Землетрус у Трускавці: екологи попереджали про загрозу провалля 10 років тому

Як повідомляв Укрінформ, в ніч на 30 вересня на Львівщині стався незначний землетрус. Згодом на території с. Модричі Дрогобицького району стався обвал карстової породи діаметром 200 метрів, глибиною 30 метрів. Під час брифінгу в ЛОДА керівник департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник зазначив, що площа провалля, яке утворилося після землетрусу, буде збільшуватися, більше того – можливі і нові зсуви. Обласна влада має намір просити на дослідження техногенної аварії кошти з резервного фонду Кабміну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-