Горган закликав Київську облраду зібратися на позачергову сесію для дофінансування соцсфери

Горган закликав Київську облраду зібратися на позачергову сесію для дофінансування соцсфери

803
Укрінформ
Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган звернувся до голови Київської обласної ради Ганни Старикової з проханням скликати позачергову сесію облради для розгляду питань дофінансування, щоб не допустити зростання соціальної напруги в області.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі ОДА.

Як зазначається в повідомленні, через скасування раніше ухвалених рішень під час голосування 5 вересня 2017 року, коли роботу Київської облдержадміністрації було визнано незадовільною, на наступне засідання депутати облради мають зібратися лише 26 жовтня.

Водночас у зв’язку з підвищенням тарифних розрядів педагогічних працівників виникла незабезпеченість із заробітної плати вчителям. Не доведена повною мірою медична субвенція, також існує додаткова потреба у коштах на комунальні послуги та енергоносії, харчування та медикаменти. У рамках програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» виникла додаткова потреба у коштах для надання адресної допомоги. Вкрай важливим є питання змін по міжбюджетних трансферах з державного бюджету, зокрема, це стосується збільшення низки субвенцій: на підтримку осіб з особливими освітніми потребами, відшкодування вартості лікарських засобів та енергосубвенції.

Читайте також: Інфраструктура Київщини: Горган заявляє про розкрадання сотень мільйонів

Для вирішення цих надважливих питань депутати обласної ради мають зібратися і розподілити кошти в сумі 300 мільйонів гривень, переконаний голова ОДА.

«Чинне законодавство передбачає механізми проведення позачергових сесій навіть у випадку, коли керівництво обласної ради відмовляється це робити. Це можна зробити з ініціативи третини депутатів обласної ради, а така кількість є», - наголосив Горган під час наради з головами райдержадміністрацій, міськими головами міст обласного значення та головами об’єднаних територіальних громад, яка відбулася 13 вересня в Петропавлівсько-Борщагівській сільській раді.

Як відомо, минулого місяця голова Київської ОДА Олександр Горган провів масштабну перевірку інфраструктурних об'єктів області, на ремонт і будівництво яких виділялися бюджетні гроші. В результаті перевірки були виявлені факти розкрадання сотень мільйонів гривень. Як наголосив Горган, "такий стан речей змусив нас ухвалити рішення докорінно змінити принцип розподілу обласного бюджету”. Зокрема, за його словами, “для того, щоб люди мали достойні лікарні, школи, дитячі садочки та нормальні дороги, обласна адміністрація наполягатиме, аби бюджетні кошти не освоювалися на обласному рівні, а передавалися в села та міста області». 

Це викликало агресивну реакцію частини депутатів облради. Не вирішивши нагальні проблеми регіону, депутати розійшлися до чергової сесії обласної ради, яка має відбутися 26 жовтня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-