Москаль хоче передати Ужгородський аеропорт у користування авіаперевізнику з ЄС

Москаль хоче передати Ужгородський аеропорт у користування авіаперевізнику з ЄС

Укрінформ
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив про чергове затягування переговорів із з представниками EASA та "Аероруху" щодо аеропорту "Ужгород". Відтак Москаль пропонує продати аеропорт європейському перевізнику через аукціон.

Це єдиний спосіб відновити роботу летовища найближчими роками, повідомив Москаль на своєму офіційному сайті. 

"Минулотижнева нарада в Міністерстві інфраструктури України за участі представників Державіаслужби, Європейського агентства з авіаційної безпеки (EASA), уповноваженого органу з питань цивільної авіації Словацької Республіки, "Украероруху" та Закарпатської ОДА щодо відновлення повноцінної роботи Міжнародного аеропорту "Ужгород" так і не принесла очікуваних результатів. Конкретних домовленостей у цьому питанні не було досягнуто. Для проведення аудиту та сертифікації Україна має передбачити кошти в Держбюджеті на 2018 рік, тоді як часові рамки своєї роботи EASA визначає самостійно. Це може бути період від 2019 аж до 2022 року", - зазначив голова Закарпатської ОДА.

За його словами, у неофіційній розмові представники EASA повідомили, що обладнання регіонального підрозділу "Украерорух", який обслуговує аеропорт Ужгорода, дуже застаріло, фактично виведене з ладу, тому його сертифікація неможлива.

“Крім того, представники уповноваженого органу з питань цивільної авіації Словаччини наголосили, що після проведення аудиту і сертифікації ще необхідно підписати угоду між урядами України й Словацької Республіки, яка має бути ратифікована парламентами обох країн", - каже Москаль.

Це, на його думку, затягне відновлення повноцінної роботи аеропорту на невизначений термін.

Читайте також: Будівництво міні-ГЕС на річках Тячівщини обговорять на громадських слуханнях

Відтак, за словами Москаля, найбільш реально вирішити це стратегічне для Закарпаття питання, передавши аеропорт у користування авіаперевізнику з країн Євросоюзу, який не потребує сертифікації EASA.

Як повідомляється, це можна зробити шляхом продажу через аукціон або в інший передбачений законодавством України спосіб. При цьому слід передбачити дольову частку обласної ради, на балансі якої перебуває Міжнародний аеропорт "Ужгород", а однією з умов при продажу має бути обов’язкове запровадження регулярного авіасполучення між Ужгородом і Києвом.

Зацікавленість у купівлі Ужгородського аеропорту вже висловили кілька європейських авіаперевізників, у тому числі лоукости, повідомляють у прес-службі голови Закарпатської ОДА.

Фото: pmg.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-