"Кооперативна схема" у Харкові: суд надав ГПУ доступ до документів

"Кооперативна схема" у Харкові: суд надав ГПУ доступ до документів

922
Ukrinform
Суд задовольнив клопотання Генеральної прокуратури і зобов'язав відповідні органи надати тимчасовий доступ до необхідних документів у рамках кримінального провадження за "кооперативною схемою" Харківської міськради.

Про це йдеться у постанові Печерського районного суду Києва від 4 серпня. 

"Суд розглянув клопотання слідчого Генпрокуратури про тимчасовий доступ до звітів усіх форм державної статистичної і фінансової звітності, поданих у паперовому та електронному виді обслуговуючим кооперативом "Житлово-будівельний кооператив "Житлобуд-1" і споживчим товариством "Житлово-будівельний кооператив "Авантаж" за період з 2004 року по теперішній час, які знаходяться у розпорядженні ГУ статистики в Харківській області. Обгрунтовуючи це клопотання, слідчий вказав, що ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні від 8 листопада 2014 року за ознаками кримінальних правопорушень за ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364 КК України", - йдеться у постанові.

Читайте також: Земельні схеми в Харкові: ГПУ підозрює двох колег заступниці Кернеса

У постанові також зазначається, що у 2008 році низка осіб, у тому числі тодішні мер Харкова Михайло Добкін і секретар міськради Геннадій Кернес, разом з іншими особами, уповноваженими розглядати питання, пов'язані з дотриманням земельного законодавства, вступили у попередню змову і, використовуючи службове становище, незаконно відчужували з власності територіальної громади міста земельні ділянки на користь третіх осіб. Так, рішенням сесій міськради обслуговуючому кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Житлобуд-1" і споживчому товариству "Житлово-будівельний кооператив "Авантаж", порушуючи закон, передали у власність земельні ділянки загальною площею 77,7832 га, чим нанесено збитки територіальній громаді Харкова на загальну суму 226,97 млн грн

Як повідомляв Укрінформ, 15 вересня 2016 року правоохоронці провели обшуки у приміщенні міської ради та готелю "Національ", де мешкає Кернес. За словами генпрокурора Юрія Луценка, обшуки проходили у зв'язку з кримінальною справою щодо організації схеми з розкрадання 654 га землі Харкова на суму 4 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>