У Херсоні зупинили рейдерське захоплення морехідки - Губернатор

У Херсоні зупинили рейдерське захоплення морехідки - Губернатор

Фото
766
Ukrinform
Рейдерське захоплення Херсонської державної морської академії (ХДМА), складовою частиною якого було відкликання чи скасування ліцензії у існуючої в ХДМА навчально-тренажерної бази, вдалося зупинити.

Про це повідомив в ніч на понеділок на своїй сторінці у Facebook голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

"Рейдерське захоплення Херсонської державної морської академії зупинено! Дякую всім, хто долучився до захисту легендарної морехідки, і перш за все - Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, народним депутатам Олександру Співаковському та Миколі Паламарчуку, голові Укртрансбезпеки Михайлу Ноняку, а також всім небайдужим херсонцям. На початку серпня поточного року інспектував цей заклад особисто, керівництво академії та курсанти, а це майже 6 тисяч осіб, виступили проти рейдерського захоплення академічної навчально-тренажерної бази", - повідомив Гордєєв.

Як він зазначив, без цього сучасного тренажерного центру неможливо буде підготувати в Херсонській державній морській академії фахівців морської справи, адже в кабінеті за книгою ходити по морях не навчишся. Тренажерний центр - це справжнє судно із сучасним обладнанням, у придбання якого головний інвестор Херсонської державної морської академії компанія "Marlow Navigation" вклала 29 мільйонів доларів США.

"Нагадаю, що у 2007 році між ХДМА (на той момент морським колледжем) і компанією "Marlow Navigation" було підписано угоду про співпрацю у спільній роботі з підготовки морських фахівців на базі Херсонського морського коледжу - угода передбачала навчання, сертифікацію, подальше працевлаштування курсантів на суднах компанії та їх кар'єрний ріст. В подальшому ця компанія виступала та виступає головним інвестором та роботодавцем для майбутніх та дійсних моряків – випускників ХДМА. І ось опоненти та вороги морської академії забажали відвернути солідного інвестора від вишу", - написав голова Херсонської ОДА.

За його словами, глибока коренева причина зазначених подій навколо ХДМА – це гостра конкуренція між вищими навчальними закладами на півдні України. "Але є чесна конкуренція – відкрита боротьба за якість знань, рівень викладацької майстерності, науково-технічного забезпечення тощо. А є брудна конкуренція, де вдаються до непопулярних методів, аби просто знищити виш. Та разом нам вдалося протистояти цим нелегальним діям", - наголосив Гордєєв.

Як він підкреслив, Херсонська державна морська академія є історичною візитівкою регіону, це - слава міста корабелів. "Переконаний, Херсонська державна морська академія повинна залишитися на теренах нашого регіону і мати можливість набирати дітей з українських і кримських шкіл. Лише цього року до ХДМА подали заявку 368 кримчан", - поінформував керівник області.

Як повідомляв Укрінформ, з посиланням на в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, першого заступника голови цього комітету Олександра Співаковського, планувалося позбавити Херсонську державну морську академію її навчально-тренажерної бази шляхом відкликання чи скасування ліцензії цієї бази Міністерством інфраструктури України.

Читайте також: На Одещині рейдери вивезли врожай на $1 мільйон

Херсонська державна морська академія – вищий навчальний заклад, який готує спеціалістів морського й річкового транспорту. До складу академії входять також морський коледж і професійно-морський ліцей. Цей морський навчальний заклад веде свою біографію з 1834 року, за свою історію заклад реорганізовувався дев'ять разів, пройшовши шлях від дворозрядних морехідних класів до академії. Статус морської академії він отримав в 2011 році. У жовтні 2016 року в ХДМА був відкритий навчально-тренажерний комплекс "Віртуально-реальне судно морської індустрії".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>