Sea Breeze-2017: в Одесі почалася активна фаза навчань

Sea Breeze-2017: в Одесі почалася активна фаза навчань

Фото
Укрінформ
На базі ВМС в Одеському морпорту учасники навчань Sea Breeze-2017 відпрацьовували операції, пов'язані з пошуком морськими саперами вибухонебезпечних предметів, їх ідентифікацією та нейтралізацією, а також наданням допомоги постраждалим військовим водолазам.

Здійснював координацію дій морських саперів очільник Пошуково-рятувальної служби ВМС України капітан 2 рангу Олексій Нестеров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В операціях морських саперів беруть участь два підрозділи військових водолазів ВМС США, по одному - з Великої Британії, Канади, Іспанії, Румунії, Грузії та України. Протягом попередніх двох днів проведено інструкції, пробні спуски саперів в акваторії морського порту та злагодження військових підрозділів країн-учасниць навчання Sea Breeze-2017. А сьогодні, зокрема, здійснюємо парктичні водолазні спуски для пошуку вибухонебезпечних предметів на підводній частині корпусів військових кораблів та виявлення і нейтралізації мін на грунті, а також евакуацію постраждалих саперів та надання їм медичної допомоги", - зазначив капітан 2 рангу Нестеров.

За його словами, в операціях із пошуку, ідентифікації та розмінування вибухонебезпечних предметів беруть участь судно розмагнічуввання ВМС України "Балта", військовий катер "Сокаль", а в боротьбі моряків за живучість корабля задіяно румунський корвет "Мачеларіу" і український фрегат "Гетьман Сагайдачний". Причому всі елементи операцій та дії багатонаціональних підрозділів військові моряки відпрацьовують за стандартами провідних морських держав світу.

Як уточнив командир підрозділу канадських водолазів Шат Данінг, сучасне спорядження і чутливі прилади, зокрема, мобільні сонари, дають змогу саперам опускатися на морську глибину до 46 метрів, виявляти і нейтралізовувати вибухонебезпечні предмети.

Читайте також: На Sea Breeze-2017 "полюватимуть" на субмарину та судно-контрабандист

Іспанські сапери під командуванням командира роти лейтенанта Анни Мансветі продемонстрували журналістам, як діють два дистанційно керовані роботи-сапери. Один із них призначений для виявлення, вилучення й нейтралізації великих вибухонебезпечних предметів, а інший - для вилучення невеличких мін.

Журналісти також мали змогу побачити військових саперів у дії: команда водолазів у складі канадських, українських та грузинських військовослужбовців обстежила нижню частину борту корабля, виявила і міну, але при цьому зазнав травмування один із саперів. Його підняли на борт човна, надали першу медичну допомогу і відправили до медико-клінічного центру оперативного командування "Південь".

Як зауважив капітан-лейтенант ВМС Канади Ендрю Лаланцете, який командував операцією з виявлення та нейтралізації магнітної міни, "ці навчання дають змогу військовим морякам познайомитись із сучасною технікою, обмінятися знаннями та практичним досвідом і добитися скоординованих, злагоджених дій при виконанні бойових завдань".

Як повідомлялося, у навчанні Sea Breeze-2017 беруть участь понад 3 тисячі військовослужбовців з 16 країн світу, включно з Україною, понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, 29 літаків і вертольотів. Причому з української сторони в заходах Sea Breeze-2017 беруть участь також підрозділи Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Сухопутних та Повітряних сил України, а також Інженерні війська ЗСУ.

У рамках навчання, що розпочалося 10 липня і триватиме до 23 липня, військові моряки відпрацююють дії, заплановані багатонаціональним штабом з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО. Серед запланованих операцій, зокрема, злагодження тактичних груп, водолазні спуски, курс для доглядових команд, тренінг з виживання в бойових умовах для льотного складу, навчання з протикорабельної та повітряної оборони, десантна і річкова операції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-