Гройсман направляє до Львова

Гройсман направляє до Львова "десант" для вирішення сміттєвої кризи

Укрінформ
Прем’єр Володимир Гройсман завтра направляє до Львова комісію на чолі з віце-прем’єром Геннадієм Зубком, завданням якої буде спільно з головою ОДА Олегом Синюткою вирішити проблему вивезення сміття.

Про це Гройсман сказав сьогодні під час інспекції стану доріг у Київській області, повідомляє Укрінформ.

“Завтра я направляю у Львів віце-прем’єр-міністра з питань регіонального розвитку і ЖКГ Геннадія Зубка, який очолить комісію Мінекології та МНС. Вчора ввечері я дав доручення голові ОДА Синютці організувати зустріч з мерами. Будемо просити їх прийняти сміття зі Львова на тимчасовій основі. Відповідно, завдання групи, яку я відправляю на Львівщину, - спільно з головою облдержадміністрації допомогти вичистити Львів від сміття”, - заявив він. 

“Але наголошую: під лежачий камінь вода не тече. Врешті, треба серйозно зайнятися цією проблемою саме місцевій владі. 11 років місцева влада мала це зробити, ну, не зробили, не хочу на цьому наголошувати, з різних причин. Але треба чітко сказати - за рік ми побудуємо, за рік можна було побудувати новий полігон, але цього не було зроблено. І гроші є, і коли ми приїжджали, ми 7 ділянок вибрали. А потім навздогін мені, коли я вже поїхав, заявили, що вона не підходить, хоча не думаю, що це так. Якщо ця не підходить, можна використати іншу”, - сказав Гройсман.

Він також зауважив, що весь рік системно допомагав Львову вирішувати питання вивезення і утилізації сміття.

“Я двічі зустрічався з мешканцями Грибовичів і переконував їх у необхідності діалогу з місцевою владою, але вони відмовляються, тому що не вірять міському голові Львова. Я направляв віце-прем’єра Кістіона, який займався тим, що організовував роботи спільно з ДСНС з рекультивації Грибовецького полігону. Вчора під час всеукраїнського селектора я звернувся до всіх мерів міст, щоб допомогти вирішити Львову проблему зі сміттям, поки Львів будуватиме полігон. Якщо ми бачимо сьогодні, що Львівська міська рада, міський голова або не може, або не здатен, або не хоче, я не знаю великої причини, може, там замішана якась внутрішня політика їхня, але від цього не мають страждати люди”, - наголосив Гройсман.

На його думку, потрібно налагодити нормальний діалог з приміськими територіями області або з іншими мерами, де є полігони, щоб вони розуміли, на який період часу і як буде вивозитися сміття. Тим більше, що відповідний меморандум був підписаний, і вони задекларували свою згоду на тимчасову підтримку Львова, але цього, на жаль не відбулося.

Як повідомлялося, Гройсман 19 червня заявив, що готовий на засіданні уряду ініціювати виділення з резервного фонду 50 млн грн на облаштування полігону для сміття у Львівській області. Крім того, він закликав місцеве самоврядування відгукнутися на прохання мера Львова, якщо воно надійде, і тимчасово прийняти львівське сміття на своїх муніципальних полігонах.

Раніше львівська влада звернулася до уряду з вимогою оголосити в місті надзвичайну екологічну ситуацію через проблеми з вивезенням сміття. За даними міськради, на сьогодні у Львові назбиралося понад 8,5 тис. тонн відходів. У мерії заявляють, що ситуація критична і загрожує небезпекою для здоров'я населення та життєдіяльності міста.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-