Москаль каже, що Закарпаттю вкрай необхідне консульство Чехії

Москаль каже, що Закарпаттю вкрай необхідне консульство Чехії

Укрінформ
Закарпаттю вкрай необхідне відкриття офіційного представництва Чеської Республіки, а також агенції з працевлаштування у Чехії.

Про це йшлося на зустрічі керівників краю – Геннадія Москаля та Михайла Рівіса - із заступником міністра з питань прав і свобод Чехії Петером Крчалом та першим заступником гетьмана краю Височіна Павелом Франєком у Закарпатській ОДА, повідомили в прес-службі Москаля.

"З огляду на спільне історичне минуле та велику кількість бажаючих закарпатців працевлаштуватися та навчатися в Чехії є велика необхідність мати в краї консульство сусідньої держави. Закарпатці під час пошуку роботи за кордоном та оформленні робочих віз часто стають жертвами шахраїв-посередників, які нагрівають руки на довірливих людях. Полегшило би справу і відкриття в області офіційного бюро з працевлаштування, яке б володіло інформацією про вільні чеські вакансії та роботодавців, готових легально працевлаштувати закарпатців", - сказав Москаль.

Про перспективи відкриття в Ужгороді Чеського дому під час зустрічі розповів голова облради Михайло Рівіс. За його словами, це питання він обговорював під час особистої зустрічі з міністром закордонних справ Чехії Любомиром Заоралеком та отримав від нього цілковиту підтримку.

"Створення Чеського дому, де б можна було розмістити візовий, інформаційний та культурний центри, полегшило б співпрацю між Закарпаттям та Чехією та наблизило би перспективу відкриття повноцінного консульства Чеської Республіки в Ужгороді. Зараз ми працюємо над тим, щоб відкрити такий центр вже в нинішньому році", - сказав Рівіс.

Петер Крчал у свою чергу запевнив, що порушені питання триматиме на контролі та докладе максимум зусиль в межах своєї компетенції для їх втілення.

Під час зустрічі також йшлося про співпрацю департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА із Краєм Височина, завдяки якому працівники інтернатних закладів області мають можливість щороку проходити стажування в Чеській Республіці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-