Прокуратура викрила організаторів

Прокуратура викрила організаторів "мандрівок" львівського сміття

Укрінформ
Правоохоронні органи Львівщини викрили осіб, які організували незаконні схеми щодо вивезення сміття зі Львова.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

"Прокуратура Львівської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.191 (заволодіння службовими особами шляхом зловживання своїм службовим становищем коштами міського бюджету, які призначені для компенсації додаткових витрат на перевезення твердих побутових відходів), ч.1 ст.205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво)", - зазначили у прес-службі.

В ході досудового розслідування з’ясовано, що перевізникам, уповноваженим на вивезення сміття з міста Львова, надавали послуги із захоронення відходів створені наприкінці минулого року підприємства в місті Дніпро.

Водночас останні не мають полігонів твердих побутових відходів, транспортних засобів, необхідних для захоронення відходів, не володіють нерухомістю та не мають найманих працівників. Засновниками, керівниками та бухгалтерами цих підприємств є особи, які не знали про їх існування, а також особи, які за участь в їх реєстрації отримували грошові кошти.

Після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі по даний час перевізники твердих побутових відходів подавали документи від імені фіктивних підприємств про нібито прийняття та захоронення останніми відходів, на підставі чого отримували кошти з міського бюджету міста Львова. Водночас, таких послуг фіктивні підприємства не надавали, а перевізники незаконно здійснювали скидання відходів у невідведених для цього місцях на всій території України.

30 травня поточного року слідчими Нацполіції у Львівській області спільно з працівниками спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ у Львівській області проведено 15 обшуків на території Львівської, Дніпропетровської та Київської областей, за результатами яких викрито осіб, причетних до діяльності фіктивних підприємств, вилучено значний обсяг документації, печатки фіктивних підприємств, листування осіб, які їх створили.

Наразі у кримінальному провадженні призначено судові експертизи та вирішується питання щодо повідомлення винним особам про підозру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-