Мер Одеси зупинив перейменування декомунізованих вулиць

Мер Одеси зупинив перейменування декомунізованих вулиць

1198
Укрінформ
Мер Одеси Геннадій Труханов призупинив дію рішення про перейменування вулиць.

Про це повідомляє офіційний сайт міста Одеса.

"Одеський міський голова Геннадій Труханов своїм розпорядженням призупинив дію рішення XV сесії Одеської міської ради від 26 квітня 2017 року «Про найменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших географічних об’єктів, розташованих на території міста Одеси»", - зазначається у повідомленні.

Зазначене питання буде винесено на повторний розгляд сесії Одеської міської ради після проведення процедури громадського обговорення відповідного проекту рішення.

Як повідомляв Укрінформ, Одеська міська рада під час сесії в середу, 26 травня, повернула назви частині вулиць, які в ході декомунізації перейменував колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі. Зокрема, в Одесу "повернулися" вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії, Гайдара, Бєлінського, Бадаєва, Терешкової, проспект Маршала Жукова, вулиця і провулок Бабушкіна тощо. В таблиці перейменувань проти цих назв стоять позначки: "Не підпадає під дію Закону "Про декомунізацію", або "історико-топонімічна комісія міськради не рекомендує перейменовувати".

На розгляд депутатів це незаплановане питання вніс колишній секретар міськради і тимчасовий мер навесні 2014 року Олег Бриндак.

За його словами, перейменування, які пройшли за розпорядженням Саакашвілі, були прийняті без урахування думки одеситів, місцевого самоврядування та топонімічної комісії міськради.

За цим фактом прокуратура Одеської області у четвер, 27 квітня, розпочала кримінальне провадження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-